Zajęta kamera w laptopie

laptop asus f50 nie wiem jak uruchomić kamerę ? kiedy uruchamiam program obsługujący kamerę jest komunikat że jest wyłączona lub używana przez inny program.

a w skype działa?

dao ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Odwieczny problem z kamerą. U mnie w G2S jest identycznie. Przynajmniej w Viście, Mint radzi sobie lepiej, ale za to słabo z ilością klatek. Proponuję zainstalować sterownik Virtual Camera (czy Virtual Webcam, nie pamiętam dokładnie) ze strony Asusa i kiedy pojawia się problem zajętości sprzętu, przełączyć na Virtual (a następnym razem jak się powtórzy to wrócić do oryginalnego sterownika). Jeśli używasz programu do obsługi kamerki od Asusa to w preferencjach masz wybór urządzenia.

Tak, kamerki nie ma w skype, jest zajeta caly czas przez inne urzadzenie, moze system przeinstalować ?

No jeśli dla ciebie lepszym rozwiązaniem jest nowy Win zamiast jednego sterownika, to przeinstaluj (ale to nic nie pomoże, albo pomoże na krótko). Ale równie dobrze możesz przy każdym problemie kupować nowego kompa.

Znalazłem ci nawet link do tego sterownika: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps/Virtual_Camera/VirtualCamera_V1000018_XP_Vista3264_Win73264.zip

ok, instalacja tego sterownika to chyba lepsze rozwiązanie, jeśli oczywiście pomoże

Dodane 04.08.2010 (Śr) 18:30

Zainstalowałem podany sterownik ale nie rozwiązało to problemu.

A przestawiasz urządzenia w opcjach programu do obsługi kamery?

Moje pomysły się skończyły. Możesz ewentualnie wyłączać po kolei wszystko co działa w tle i trafisz na program który zajmuje kamerę, ale to raczej niewielkie szanse na powodzenie.