Zakładanie konta w mBanku - pytania

Witam.

Postanowiłem założyć konto w mBanku. Właśnie składam wniosek i mam pare pytań…

  1. Czy można złożyć wniosek na podstawie paszportu? Mam już 18 lat, ale nie mam jeszcze dowodu.

  2. Jeśli nie będę korzystać z konta przez dłuższy czas, to czy moje konto zostanie zamknięte?

  3. I czy naprawdę nic nie płace za prowadzenie konta, za kartę Visa Electron?

  4. Czy muszę mieć jakąś minimalną kwotę na koncie?

Pozdrawiam

3 zero opłat

4 nie

do reszty nie jestem pewien

Może być.

Nie. Konto istnieje do momentu aż sam go nie zlikwidujesz lub kopniesz w kalendarz.

Nie. Konto jest bezpłatne. Wejdź na stronę mBanku i poczytaj o prowizjach i opłatach. Płacisz za przelewy zewnętrzne, używanie kart kredytowych etc. Reszta jest za free. Dodatkowe opcje są płatne. Jak piszę, wszystko masz na stronie mBanku

Nie.

http://www.mbank.com.pl/oferta/rachunki … index.html

http://www.mbank.com.pl/przewodnik/oplaty-ekonto.html

W związku z przyznaniem karty przystępuję do ubezpieczenia nieuprawnionych transakcji i rabunku gotówki pobranej z bankomatu "Pakiet Bezpieczna Karta". Oświadczam, że zapoznałem/am się z wysokością składki oraz "Warunkami ubezpieczenia Pakiet Bezpieczna Karta" dostępnymi na stronach internetowych mBanku. Zwalniam BRE Bank SA z obowiązku dochowania tajemnicy bankowej w przypadku wystąpienia szkody objętej ubezpieczeniem, w zakresie związanym z realizacją postanowień umowy ubezpieczenia.

W ramach promocji ubezpieczenie jest bezpłatne przez pierwsze dwa miesiące od wydania pierwszej karty do rachunku.

Z takim oświadczeniem się musiałem zapoznać jeśli chcę uzyskać kartę Visa Electron. Co to są za składki?

I o co chodzi z tym bezpłatnym ubezpieczeniem przez dwa miesiące (ostatnie zdanie oświadczenia)? Czy później musze za cos płacić?

A gdzie to pisze ??

Ubezpieczenie jest dobrowolne, przynajmniej tak było. Gdyby było obowiązkowe, to posiadacze sprzed zmian, musieli by również się ubezpieczyć. A o niczym takim nie wiem… a konto mam kilka lat już :slight_smile:

Pisze to podczas oświadczenia w którym decyduję się na wydanie karty Visa Electron.

O co chodzi z tymi składkami?

EDIT.

Już rozumiem.

I na końcu tego tekstu można się z tym zgodzić lub nie. Jeśli się nie zgodze, to nie będę mieć ubezpieczenia na karte. Dobrze rozumiem?

:lol:

Tak

Bardz dobrym rozwiązaniem jest też to że w ramach eKonta możesz zlozyc zamówienie na usługę eMakler i SFI.

Mozna inwestowac w fundusze Inwestycyjne jak i na giełdzie bez opłat. :slight_smile: .Wszysko darmowe.

A czy po założeniu konta będę mógł jeszcze uruchomić tą opcję maklerską?