Zakładanie partycji FAT32


(Getto 44) #1

Mam taki problem mianowicie chciałem sformatowac swój stary dysk i zainstalowac na nim Windowsa ale okazało się, że nie posiada on żadnej partycji (nie wiem jak to możliwe ponieważ wcześniej wszystko było ok). W związku z tym chciałbym założyc nową partycję FAT32. Gdy próbowałem ją założyc i wpisałem komende fdisk to pojawil sie komunikat, że nie ma żadnych dysków stałych. Nie wiem co mam z tym zrobic, jeśli wiecie jak założyc tą partycję to proszę o pomoc !!


(Lukasz) #2

dysk jest wykrywany w biosie?


(Getto 44) #3

tak


(Lukasz) #4

uzyj partition magic (nawet wersje pod dosa), albo np fdisk/cfdisk z jakiegos livecd linuxa, jesli nie masz nic innego pod reka to sformatuj za pomoca instalki winXP :slight_smile:


(De Niro) #5

widocznie posiadasz format plików NTFS a używając dyskietki startowej i komendy fdisk i nic nie zrobisz a to dlatego że ta komenda obsługuje formaty plików FAT32 oraz FAT16.

A więc wystartuj z płyty systemowej Windows XP następnie format bądź postawianie od nowa partycji.


(Miniuka) #6

najpierw poprobuj sobie tym :slight_smile: http://komputery.idg.pl/ftp/pc_4451/Windows.XP.Setup.Simulator.1.0.html


(Getto 44) #7

Odpaliłem instalację z XP chciałem załozyc nową partycję ale po utworzeniu znowu powraca do tworzenia... ogolnie to partycja chyba jest. Jak chciałem zainstalowac Windowsa 2000 to było napisane, że jest za mało miejsca na dysku. Czyli chyba coś w nim siedzi...


(ak6) #8

Testowałeś go pod kontem błędów i uszkodzeń ??

Jak pod dosem nie idzie to wygląda na jakieś uszkodzenie.


(JNJN) #9

Ale kombinujesz:

  • uruchom kompa z płyty XP jak do nowej instalacji usuń z dysku wszystkie partycje ( ma być jak nowy) załóż i sformatuj - pamiętaj że tym sposobem partycję na FAT32 założysz do 32 GB ,reszta to NTFS,ale najlepiej sformatuj wszystko na NTFS dla 2000/XP.

Wszystko tu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... hl=delpart