Zakładki w Firefoxie w kolejności alfabetycznej

Używam dwóch przeglądarek: Opera i Firefox. W obu przeglądarkach mam utworzone foldery w zakładkach i oczywiście w folderach są linki. Problem polega na tym, że gdy włączę w Firefoxie “Zarządzanie zakładkami” (dawniej Manager Zakładek) i zaznaczę opcję sortuj według nazwy, to niby wszystko jest Ok i w oknie mam posortowane foldery w/g alfabetu i odnośniki do stron nternetowych w folderach w/g alfabetu. Wszystko ładnie, pięknie :smiley: Uruchamiam okno przeglądarki i klikam na “Zakładki”. Foldery są w kolejności alfabetycznej, natomiast odnośniki w folderach pozostają w/g kolejności dodania. Próbowałem użyć wtyczki ext2Abc, ale niestety bez efektów. W “Zarządzaniu zakładkami” widok jest taki, jaki chcę, czyli alfabetycznie, natomiast w oknie przeglądarki pozostaje niezmieniony, czyli w kolejności dodawania.

W Operze wszystko działa jak należy. Klikam na sortowanie w/g nazwy i mam zakładki (foldery i odnośniki w folderach) posortowane alfabetycznie. Jedno kliknięcie i wszystko jest Ok.

Czy jest rozwiązanie na problem z zakładkami w Firefoxie?

Trzeba każdy folder posortować osobno! Klikając PPM na jakiejkolwiek pozycji w folderze w menu Zakładki będziesz miał w menu kontekstowym Sortuj wg nazw.

Chyba niezbyt dokładnie przeczytałeś mojego posta. Nie chodzi mi o to, aby zakładki były posortowane alfabetycznie w Menadżerze Zakładek (Zarządzaj zakładkami), bo z tym nie mam problemu. One są posortowane, tylko nic mi to nie daje. Gdy włączę Firefoxa i chcę kliknąć na jakiś link z Zakładek, to klikam na menu Zakładki, wybieram folder i właśnie w nim odnośniki nie są posortowane alfabetycznie, tylko zawsze w kolejności dodawania.

Funkcja ta działa bez najmniejszych problemów w Operze.

W SeaMonkey wszystko również działa bez zarzutu, tak samo jak w Operze.

Czyli nie zapomina posortowania. Spróbuj eksportować zakładki np. na Pulpit i po ponownym uruchomieniu FF importować je z tego pliku.

To nic nie da. Już wcześniej kombinowałem. Zrobiłem Export zakładek, potem je importowałem do Opery, tam posortowałem jak powinny być, wyexportowałem do pliku i ponownie importowałem do Firefoxa :mrgreen:

Tylko co mi to daje? Jak dodam nową zakładkę, to nie wchodzi w miejsce alfabetycznie, ale pakuje się na koniec listy. :frowning:

Takiego rozszerzenia rozwiązujący ten problem chyba nie ma. Sortuj zakładki na bieżąco za pomocą PPM

PS

Umieść temat na odpowiedniejszym forum!

Przecież to jest niewykonalne i dlatego napisałem tego posta z prośbą o pomoc. Nie interesują mnie zakładki posortowane alfabetycznie w w Menadżerze Zakładek (Zarządzaj zakładkami), bo z tym nie mam problemu. One są posortowane, tylko nic mi to nie daje. Gdy włączę Firefoxa i chcę kliknąć na jakiś link z Zakładek, to klikam na menu Zakładki, wybieram folder i właśnie w nim odnośniki nie są posortowane alfabetycznie, tylko zawsze w kolejności dodawania.

Rozumiesz o co mi chodzi??

A które forum jest bardziej odpowiednie ??

I skończmy tą konwersację, bo to nie chat. :smiley:

http://www.mozillapl.org/forum

Gdyby tak podchodzić do problemu, jak sugerujesz, to 90% postów powinno być na innych forach. Jeśli tylko tyle masz do powiedzenia, że to nie to forum, to dzięki bardzo za pomoc :mrgreen:

a co za problem umieszczenie tematu na kilku forach! !!

Wszystko na ten temat.