Zakłócenia w obrazie juz przy starcie biosu


(Slawomir Kowalewski) #1

Witam,

mam następujący problem w czasie uruchamiania się biosu wyświetlane logo nie jest wyświetlana "czysto" ale ma na sobie zakłócenia jakieś kwadraciki oraz przebarwienia. Na dysku zainstalowane są świeżo dwa systemy Windows XP oraz Ubuntu 10.04. W czasie uruchamiania zarówno logo Windows i jak i Ubuntu ulegają zniekształceniu po czym systemy nie uruchamiają się. W przypadku systemu Windows otrzymuje bluescreen z informacją o problemie z nv4_disp.dll.

Rozwiązaniem tego problemu jest uruchomienie instalatora Ubuntu z płyty, który w pewnym momencie się zacina, przejście klawiszami (alt+ctrl+F1) i wpisanie sudo reboot powoduje restart maszyny i wszystko działa jak należy (systemy się uruchamiają i działają bez problemu) do czasu jak komputer pozostanie wyłączony przed dłuższy ok 15 minut. Po tym czasie sytuacja się powtarza...

Nie mam możliwości sprawdzenia czy problem dotyczy płyty czy karty. Płyty posiada wgraną najnowszą wersję biosu.

Spotkał się ktoś może z podobną sytuacją lub wie jak rozwiązać ten problem ?

Parametry komputera:

Płyta główna: P5VD2-MX

Karta graficzna: GForce 8600GT


(Mmiszczuk) #2

Karta graficzna ci pada lub ew. ram.


(Cyba91) #3

nv4_disp.dll , to plik od sterowników karty graficznej nvidii. Przeinstaluj sterowniki, jeśli masz starsze to zainstaluj najnowsze. (Tryb awaryjny powinien załapać bo ten plik jak i reszta sterowników nie będzie brana pod uwagę, dlattego odinstaluj z trybu awaryjnego)

Odinstaluj najpierw sterowniki i uruchom ponownie kompa.Jak wstanie normalnie tzn że jest to wina sterownikow.


(Slawomir Kowalewski) #4

Stawiałbym bardziej na kartę graficzną . Sterowniki nie są to raczej na pewno bo zakłócenia pojawiają się już na etapie ładowania biosu, a problem z uruchomieniem ma zarówno Windows XP, wcześniej była Vista i Ubuntu.


(Agatonster) #5

bl0ndynek ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(scripter1) #6

To najprawdopodobniej karta skoro zarówno windows jak i linux mają problemy bo windowsowe sterowniki i linuxowe działają niezależnie od siebie.


(Slawomir Kowalewski) #7

Pozostaje więc pożyczenie karty na PCI-E i testowanie