Zakup antywira


(Tomek) #1

Wtam

Zastanawiam sie nad kupnem antywirusa Kasersky Home Edition, z ceną nie ma problemu [23.00 zł na 3 miesiące, 69.00 zł na kolejny rok].

:arrow: http://home.kaspersky.pl/index.html?s=about

Lecz zastanawiam sie jakiego antywirusa Wy byście polecili [cena zbliżona lub minimalnie większa].

I tak sie zastanawiam, czy nie lepszy by był jakiś z darmowych [nie TRIALI!] np.: avast…

Bo jesli nie widać różnicy to po co przepłacać :wink:

Jaka jest Wasza opinia, czy zakupilibyście tego Kaspersky’ego? :stuck_out_tongue:

P.S: Nie zalewajcie mnie linkami, czekam na Wasze porady :wink:


(Myszonus) #2

Widać różnicę i to dużą jeśli… masz kasę to bez wachania kupuj kasperskiego.


(Czarekskib) #3

Ja uzywam od około roku Avasta Home i polecam ci go jako darmowy program antywirusowy , zainstalowany jest też Zone Alarm jako firewall i Ad-aware personal jako zabezpieczenie przed innymi smieciami. Obiektywnie muszę stwierdzić, że mam zupełny spokój z “infekcjami”, nie licząc drobnostek takich, jak tzw tracking cookies, czy złapania dwukrotnie NewDotNet czy kilka razy Istbara. Komputer jest regularnie skanowany, oczywiście najwazniejsze jest ograniczone zaufanie do internetu, pomijanie stron, co do których nie ma się zaufania i oczywiście dobra przeglądarka i systematyczne aktualizacje systemu.

Zobacz tez wyniki sondy tego vortalu na stronie głównej - ile procent imternautów uzywa Avasta widząc w nim bezpieczna alternatywę dla programów o charakterze komercyjnym a jednoczesnie chęć uniknięcia zarzutów o piractwo. Reasumując polecam ci Avast Home Edition.


(Tomek) #4

czarekskib pierwsze primo to takie że: nie mowa tu o firewallach bo mam Outpost, ani tez o adware bo mam Spybot :stuck_out_tongue: Mowa tu o antywirusach czyli prościej mówiąc który jest lepszy [kasa w gre nie wchodzi :P]

Ale dziękuje za wypowiedzenie się na ten temat :wink:

Drugie primo: Avast ma najwiecej procent bo jest darmowy. Ja chce najlepszy czyli skuteczny, prosty interfejs, częste aktualizacje i jak największa efektywność w wykrywaniu i usuwaniu wirusów :wink:


(M Kupczynas) #5

Jak chcesz dobrą ochronę za rozsądną cenę to bierz tego Kasperskiego Home,darmowy antywir nawet się z nim nie równa.


(fiesta) #6

Jak i większość postów w tym wątku :arrow: kasacja


(iGreq) #7

monkeY

Szczerze? chcesz wywal tą kase na Kasperskiego, dobry antivirus i w ogóle cacy, skoro nie szczypie cię po port w elu ten wydatek to oki :smiley:

Ja bym tą kase wolał wydać na piwo i paluszki :piwo:(bezalkoholowe)

Ale po co wywalać kase skoro jest darmowy Avast :?:

Ja radze tak: Avast Home + Kerio + Ad-aware + Wiedza

i jesteś zabezpieczony po same uszy za darmo

Nie słuchaj ludzi którzy gdzieś tam krzyczą, że w internecie same wirusy, ataki hakerskie, cuda na kiju i żeby się bronic to potrzebujesz jakieś Nortony, najnowsze 2006 bo juz 05 to są stare i do niczego się nie nadające. To tylko take podkręcanie atmosfery strachu i ludze gonią do sklepów (albo na bazar) i kupują najnowsze, najlepsze programy i są szczęśliwi ze teraz są odporni na wszystko. a guzik :smiley:

A producenci się cieszą z mamony

Jedni wolą skorzystać z wiedzy i dobrych narzędzi darmowych, drudzy wola kupic “niby” lepsze i mieć podane na tacy.

Sam zdecyduj


(S E B A11) #8

Jeśli chodzi Ci o dobrą ochrone kompa za darmo to polecam jedną opcje, której obecnie używam i jestem w pełni zadowolony :] Mianowicie Avast!** + Kerio + Ad-aware + **CCleaner < _ mały, prosty, nowy program, który czyści rejestr usuwa ciasteczka, pliki bez rozszerzeń etc. _>, easy cleaner


(Magik) #9

Nie będę tu polecał tego czy innego, bo o tym już było tyle razy, że…

Ale “zapodam” ci opinię o tym Kacpru (w tej wersji), bo sam jej używam.

Program dobry (sprawdzałem go na “brzydkich” stronach - wyłapał wszystko, komp czysty :twisted: ), bezkonfliktowy, aktualizacje nawet co 3 godziny (więc masz zawsze najświeższe bazy), przy pobieraniu rozszerzonej bazy zabezpiecza cię przed spywarem, adwarem itp. (zapewne nie aż tak, jak wyspecjalizowane do tego programy, ale zawsze jednak), nie muli kompa (a mój to staruszek), sporo możliwości konfiguracyjnych, prosty w obsłudze.

Minusów nie zauważyłem.

Wiem, że to wygląda jak reklama tego programu, ale nic na to nie poradzę, że takie są moje odczucia jako jego użytkownika.

Tak więc, czy kupisz ten program, czy inny, czy też zainstalujesz coś darmowego, to twój wybór.

Ale masz tu opinię użytkownika Kaperskyego (od ponad roku, więc opinia wyrobiona).


(Moralny6) #10

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na innego anty-wira to też mogę szczerze polecić Avasta. Jest darmowy, ale skuteczny.

Jednak z drugiej strony jeśli masz tylko trochę pieniędzy do wydania (bo sam widzisz, Kaspersky nie jest taki drogi) to zdecydowanie polecam Kasperskiego :!:

Miałem licencje na rok. Przez ten czas wierzyć czy nie ale nie miałem żadnego wirusa.

Podzielę tutaj zdanie usera iGreq , który napisał że jednym z elementów dobrego zabespieczenia kompa jest wiedza. To jest najważniejsze. Pomyśl o tym. :wink:


(Maryś) #11

Witam.

Można jeszcze kupić wydanie ENTER Specjal nr 07/2005, w którym jest zamieszczona wersja 5.0.14 Kaspersky Anti-Virus Personal Pro (ta która była w Enterze nr 4/2005). Cena 19,90 PLN. Pełna aktualizacja bazy wirusów do 30 kwietnia 2006 roku. Nie należy dokonywać upgrade do nowszych wersji, ale ta zamieszczona w w/w gazecie jest całkowicie funkconalna. Uprzedzam dalsze komentarze - wszystkie ustawienia i zakładki działają. Możliwość dalszego zakupu z 30% zniżką.

Pozdrawiam : Marian