Zakup aparatu cyfrowego

Witam

Mam zamiar kupić sobie nową cyfrówkę ,więc jaką mi polecicie??

PANASONIC FZ50 TU

FUJI S9500 TU

SONY DSC-N1 TU

z tego repertuaru wybrałbym FUJI

Oczywiście, że Panas Fz50

Za ponad 2000 PLN lepiej wybrać lustrzankę cyfrową. :o

Wiadomo, że lustrzanke z kitem ale to tylko wtedy jeśli będzie się miało min. 1000 zł. w ciagu pół roku na zakup drugiego obiektywy, a potem koejnego, tele i innych zabawek. Kompakt (hybryda) jest w sam raz dla ludzi którzy chcą mieć cos dobrego bez rozbudowy.

Zdacydowanie:

A ja Ci zaproponuję coś innego:

http://www.fotal.pl/sprzet/SONY_DSCH5_ct2_10232,10327.html?partner=ecyfrowe

Korzystam z niego jako z 4 aparatu - i muszę przyznać, że mile zaskakuje.

A dlaczego:

Panasonic, za jakość optyki, jaśniejszy obiektyw przy wąskim kącie, i niewiele większe przekonanie do Panasonica niż do Fuji, ale oba aparaty prezentują wysoki poziom.

Oczywiście sonego odrzucam :wink:

Airborn napisał:

A czy mógłbyś uzasadnić Swoją wypowiedź, tak jak ja uzasadniłem swoją?

Chciałbym przypomnieć, że w fotografii poza leicą, w małym obrazku liczyły się tylko 3 firmy: canon, nikon i minolta. A minoltę wykupiło sony i krytykując sony krytykujemy właściwie minoltę. A porównanie panasonica czy fuji do minolty jednak jest troszkę ryzykowne, czyż nie?

pisząc swojego posta miałem na myśli jescze zaproponowany przez autora DSC-N1, uważam, że jeśli ktoś zamierza wydać na aparat powyżej 2000zł, to zamierza robić zdjęcia choćby półprofesjonalnie, w takich sytuacjach hybryda sprawdza się znacznie lepiej niż kompakt, choćby ze względu na wygodę obsługi, wizjer EVF, dlatego przynajmniej ja odrzucił bym kompaktowego Sonego, nawet tracąc trochę na jakości zyskując na wygodzie.

Sam jakoś nigdy przekonania do Samsunga nie miałem, ale była okazja ostatnio posłuchać kilku pochlebnych komentarzy i obejrzeć kilka zdjęć z takiego Samsunga