Zakup dodatkowej pamięci do komputera

(Unoosc) #1

Witam. Zastanawiam się nad zakupem dodatkowej pamięci do mojego komputera obecnie posiadam Geil 2x2GB 1333 CL7 DDR3 pracujące w trybie Dual Channel. Mój wybór padł na Corsair DDR3 4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance CMZ4GX3M1A1600C9B jest to jeden moduł gdyż chciał bym jeszcze pewnego dnia dokupić drugą kość również 4GB oraz (raczej już nie w tym roku) wymienić płytę główną na inną. Jak się wam wydaje, czy ta pamięć będzie dobrze współpracowała z z obecną pamięcią? Czy to dobry wybór? Na razie nie zamierzam się bawić w OC. Na zakup mam ok 160pln.

Dane procesora, płyty gł., i pamięci

AMD Phenom II X4 945 3GHz

Asus M4A785TD-V Evo

Geil 2x2GB 1333 CL7 DDR3

(Xparanienormalnyx) #2

Jak dołożysz trzecią kostkę pamięci, będziesz musiał wyłączyć tryb dual channel. Dla pewności ja jednak zalecałbym dokupienie kostki tego samego producenta, o takich samych timingach.

Btw. tak z ciekawości zapytam, po co ci aż 8 GB RAMu? I później, aż 12? Czym ty to wykorzystasz? :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Adamsubzero) #3

IMO skoro nie masz pieniążków na zakup dwóch kości to odradzałbym kupowanie teraz na siłę. Pamięci, które teraz masz są wystarczające nawet do nowych gier. Poza tym pamięci DDR3 bardzo szybko tanieją więc za jakiś czas może będziesz mógł się pokusić o coś lepszego w tej samej cenie.

(Unoosc) #4

Czyli kupować dwie kości albo wcale? Cóż poczekam więc i kupię dwie o podobnych parametrach co już posiadane. Chciałem przenieść do pamięci plik stronicowania, kiedyś wyczytałem w jakimś czasopiśmie że to zwiększyło by wydajność systemu(mam Win7 Ult.). Do tego niedługo wychodzi Battlefield 3, nie sądzę żebym uzbierał na nową kartę graficzną (obecnie GTX 260+) a ramu nigdy za wiele.

Paranienormalny, Hurricane dzięki za odpowiedź.

(Xparanienormalnyx) #5

Już przy 4 GB RAMu możesz plik stronicowania całkowicie wywalić, albo ograniczyć do powiedzmy 200 MB. Nie słyszałem, żeby można było przenieść go do pamięci RAM...

Jak chcesz zwiększenia wydajności systemu, kup sobie dysk SSD, jak masz dużo kasy to OCZ Revo:

http://allegro.pl/ocz-revo-x2-pcie-240g ... 47534.html

albo nawet

http://allegro.pl/ocz-revo-x2-pcie-360g ... 47511.html

i instaluj na nim też gry - ładowanie bardzo przyśpieszy, uwierz mi :wink: Btw. na youtube jest już sporo prezentacji działania dysków SSD.

Wracając do BF3 - dołożenie nawet 100 GB RAMu nie da ci większej wydajności w grach, póki co to i 4 GB nie wykorzystasz - włącz sobie jakiś program monitorujący podczas gier, a zobaczysz :wink:

Ramu nigdy za wiele? Teoretycznie racja, ale w takich przypadkach warto wydawać pieniądze rozsądniej, na coś, co rzeczywiście poprawi wydajność komputera :wink:

(Unoosc) #6

Jakiś program był który to tworzył RAM dyski wtedy można było przenieść na niego plik stronicowania. Dyski SSD fajna sprawa ale jeszcze drogie, więcej niż 60GB na samą partycję systemową było by w sam raz. Dzięki za info odnośnie zmniejszenia pliku stronicowania tak zrobię, chociaż rozmiar ustawię trochę większy niż zasugerowałeś.