Zakup drukarki laserowej

Witam serdecznie,

chciałbym kupić drukarkę laserową do domu/firmy. Nie bardzo się

na nich znam, ale wydaje mi się ta dość ciekawa:

http://www.gral.pl/preview/Xerox/Xerox_ … 17_90.html

Do tego tonery są dość tanie:

http://www.gral.pl/preview/Active_Jet/T … 17_78.html

No i sam tusz:

http://allegro.pl/item586984423_toner_x … _150g.html

(150 gram starczy na 3000 stron? W zestawie jest toner na 1000 stron

  • czy mogę od razu, po wyczerpaniu go wsypać do tej kasetki te 150

gram i starczy mi na 3000 kartek?)

Czy te tuszę mają jakiś termin ważności?

Co myślicie o ww drukarce? Nie znam się za bardzo na drukarkach i

bardzo bym prosił o opinię. Jeśli znacie coś innego, ciekawego

to poproszę :slight_smile:

ps. czy to prawda że przy napełnianiu tonera w drukarce trzeba

jakiegoś chipa wymienić? (w tym xerocie też?)

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam

Pytanie, a umiesz regenerować tonery? Samo dosypanie proszku to nie wszystko :slight_smile:

Lepiej jak już kupisz tą drukarkę to regeneruj za kwotę 40-80zł

Ps. do tej drukarki pasują tonery od Samsunga ML-1610

ps. drukarka droga, pomyśl o czymś innym, może HP 1200…

Zresztą musisz napisać do jakiego celu będziesz ją używał, to wtedy będzie można powiedzieć coś o drukarce

W xeroxie tym o ile pamiętam nie trzeba żadnego chipa wymieniać, ale trzeba pamiętać o bębnie światłoczułym.

northwest , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

drukarka będzie wykorzystywana w domu/firmie. Bedą na niej drukowane faktury, praca licencjacka (tekst, wykresy, małe obrazki).

Czy to droga drukarka? Chyba tak średnio… nie ma chipów i ponoć można ją bez problemu uzupełniać napełnianymi tonerami:)

Najbardziej wydajną drukarką jest jak dla mnie używana (o nie większym przebiegu niż 20000) HP 1200. Wież mi że będziesz zadowolony, a drukarkę do 100-150zł powinieneś kupić. Toner jest 2-3x o większej pojemności (wejdzie ok 240-280g) i żadnych problemów z chipami. A drukarka ma zarówno USB jak i Centronix (LPT).

pozdr.

ps. 600dpi całkowicie wystarcza, nawet do grafiki.

tylko chyba jej już nie produkują… :frowning: przynajmniej nie mogę znaleźć w necie…

Na allegro kup używaną. A jeszcze lepiej HP 1220 ze skanerem :slight_smile:

No chyba że chcesz jakieś urządzenie wielofunkcyjne to polecam Dell 1600n (ale tutaj trzeba resetować chip) ale NIE nowszego Della 1815 bo podobno z nimi są problemy z regeneracją tonerów.

qurcze, przemyślałem to i chyba wolałbym nową drukarkę… większa pewność że działać będzie długo i nikt przy niej nie majstrował :slight_smile:

możesz się jakoś wypowiedzieć o tym co wybrałem i odpowiedzieć na moje pytanka?:slight_smile:

to zależy zakup drukarki od pierwszsego lepszego sprzedawcy też bym odradzaj ale w jakimś dobrym sklepie który da ci jeszcze gwarancję to bym się już nad tym zastanowił. ja osobiście kupiłem już z 1,5 roku temu hp laseryet 2100 i jestem z niej bardzo zadowolony.

moje propozycje to tańsza (nie znaczy gorsza a według mnie naweti lepsza) od hp może być drukarka lexmarka E 260 lub Canon LBP3100

Jeśli zależy Ci na profesjonalnej jakości wydruków laserowych, a nie chcesz nadwyrężać budżetu, zwróć uwagę na niską cenę sieciowej, monochromatycznej drukarki laserowej Lexmark E120n. Jak każda drukarka Lexmark, E120n jest niezawodna, łatwa w obsłudze i – w swojej kategorii cenowej – niezwykle szybka.

Kompaktowa drukarka E120n to bardzo atrakcyjne wzornictwo i korzystna cena, co sprawia, że drukowanie laserowe wysokiej jakości staje się opłacalne także w małych firmach i biurach prowadzonych w domu.

Zamieniki, do tej drukarki są w porównywalnych cenach co ceny zamienników dla konkurencji jak i produkt ten cieszy się niezawodnością, dużą wydajnością i jest właśnie skierowany dla takich konsumentów jak ty.