Zakup dysku USB / eSATA


(system) #1

Witam,

po ostatniej awarii i utracie kilku cennych danych postanowiłem zaopatrzyć się w dysk zewnętrzny do backupu.

Pojemność nie jest zbyt istotna, 250 GB to już raczej max, choć i tego nie wykorzystam.

Zależy mi jednak nieco na eSATA (o ile w ogóle warto), bo mam to złącze w 2 domowych laptopach.

Poszukałem i wynalazłem:

Który warto brać? A może polecicie coś jeszcze innego?

Czekam na Wasze porady :slight_smile:


(Jacob) #2

Ja bym poszukał czegoś większego... 160GB to jednak trochę mało jak na dzisiejsze czasy. Za cenę niewiele większą kupisz już 2 razy większy dysk 320GB.

A port eSATA warto jak najbardziej brać - to bardzo dobry konkurent USB - a najlepsze jest to, że dyski z eSATA mają też złącze USB, dzięki czemu możesz używać dysku też w starszych komputerach. Pamiętaj tylko, że eSATA nie ma w sobie zasilania i musisz mieć prąd z innego źródła...


(system) #3

O dobrze, że ktoś się odezwał który ma pojęcie o tym złączu. Przepraszam że się podpinam ale interesuje mnie kupno dysku 1TB lub 500GB 2,5" i chcę dokupić do tego obudowę. W jaki sposób będzie przesyłane zasilanie? Bo w przypadku USB słyszałem że mogą pobierać 2 wejścia.


(system) #4

kubus94, powiedz mi, co chcesz archiwizować, ze potrzebny Ci jest dysk 320GB? Chyba, że kolekcjonujesz darmowe pdfy, gry freeware wydane w ciągu ostatnich 10lat itd... 160GB to wystarczająco dużo, żeby zarchiwizować w zasadzie wszystko - a np. zdjęcia można spokojnie nagrać na płytki.


(system) #5

Właśnie, u mnie to raczej są WAŻNE rzeczy - dokumenty tekstowe, skany kilkudziesięciu ważnych papierów, kody źródłowe itp.

Pytanie jednak pozostaje: który dysk wybrać? :slight_smile: