Zakup karty dźwiękowej

W związku z tym, że planuję zakup głośników 5.1 mam problem dotyczący karty dźwiękowej.

Aktualnie korzystam ze zintegrowanej Realtek ALC883 płycie GA=M52L-S3. Czy naprawdę warto kupować osobną kartę jeżeli zależy mi na dobrym dźwięku przestrzennym 5.1? Różnica będzie znacząco zuważalna w porównaniu z integrą?

Z tego co zauważyłem, to bardzo polecana jest karta Creative Sound Blaster Audigy SE OEM. Tania i wystarczająco dobra według tego, co piszą ludzie. Mogę spokojnie w nią zainwestować?

tak,karta jest dobra ,i będzie duża róznica w porównaniu ze zintegrą,do tego sterowniki od daniel K,które dają niesamowity dzwięk,polecam tą karte jak najbardziej.

Ale na czym miałaby polegać na różnica? Prosiłbym o wytłumaczenie prosto i jasno, bo nie mam “czułego ucha”. Żaden ze mnie audiofil. Te różnice będą na tyle duże, że od razu je odczuje? Może jest jakiś test czy program na porównanie integry i oddzielnej karty?

miałem identyczny problem jak piszesz i kupiłem identyczną dźwiękówkę ale powiem Ci że nie ma wielkiej róznicy w dźwięku. Jeśli szuka się taniej karty pod 5.1 to na pewno ta jest dobra ale jeśli masz trochę więcej kasy to mierz w dźwiękówki Asus Xonar. Mega wypas. Creative może się schować :slight_smile:

Dodane 13.11.2009 (Pt) 18:53

program do testowania dźwiekówek

http://www.dobreprogramy.pl/RightMark-A … 12663.html

Dodane 13.11.2009 (Pt) 19:08

też się zbytnio na tym nie znam więc opieram się tylko na testach, opianiach i własnych doświadczenaich. Musiałby się tu wypowiedzieć jakiś dźwiękowiec :wink: