Zakup karty graficznej, dysku, RAMu i DVD - 1 000 PLN

Witam

Chcę zmodernizować mój komputer, głównie w kierunku komfortowego grania w gry (przy czym głównie Civilization 5; oprócz Civki może spróbuję Wiedźmina 2 albo Skyrima). Obecny mój sprzęt uniemożliwia mi normalne granie (Risen 2 jako tako chodził przy 800x600, Civ 5 po kilkunastu turach zwiecha).

Mój obecny sprzęt:

Płyta - Gigabyte S-775 P35C-DS3R

Proc - Core 2 Duo E6550 2,33 Ghz

Ram - DDR2 2x1Gb 667Mhz Goodram DC Kit

Dysk - stary dysk z laptopa ledwo zipiący Toshiba…:slight_smile:

Grafa - nVidia GeForce 9500 GT 256Ram

Zasilacz - dostarczony wraz z obudową - Tracer 400W

Monitor - Samsung 920NW - 1440x900

Vista Home Premium 32Bit

Moje przemyślenia nt. przyszłego sprzętu:

Na pewno kupno ramu DDR3 4Gb. tylko czy lepiej jedna kość 1x4, czy 2x2?

Proca wolałbym nie zmieniać, płyta główna zostaje.

Nowy dysk 1 TB. Czy jest sens wymieniać zasilacz w tej sytuacji i przy takich potrzebach?

Na pewno chcę kupić nową grafę, 1GB ram. Tylko totalnie nie wiem jaki model.

No i jakąś nagrywarę DVD bym również potrzebował.

Reasumując - wdzięczny byłbym za poradę w kwestii jakichś przykładowych modeli grafy, ramu, dysku i DVD. Dodam, iż na całą imprezę mam 1000zł.

Komp nie najlepszy na nowe gry to fakt. Masz 1000zł. Więc tak:

Nagrywarka DVD LG GH24NS95 - 69zł

Zasilacz XFX Core 550W (z zapasem) - 249zł

Co do pamięci to zależy jakiego systemu używasz, pod 64-bit rozbudowa na 4GB da zysk wydajności, pod xp nie warto. Co do tego czy 1x4 czy 2x2 proponowałbym drugie 2x1GB i mieć łącznie 4GB pamięci w ten sposób w czterech slotach - 65zł x2 Ale z tego co widzę masz płytę z możliwością wrzucenia DDR3 i patrząc na ceny DDR3 lepiej sprzedaj/wymontuj obecne pamięci DDR2 i wrzuć 1x4GB DDR3 - 110zł. Nie będzie dual channel ale zysk w wydajności nie jest wart dopłaty na poziomie 40zł za 2x2GB.

Dysk polecałbym WD Blue 1TB - 249zł.

Reszta zostawałaby na grafike (ok. 300zł). Części liczyłem wg cen z esc.pl za nówki. Na grafikę pozostało niewiele - za tyle możesz kupić słabą GT640, ale lepiej dołóż i kup choć GTX650/Radeona HD7770, wtedy będziesz już zadowolony bardziej z wydajności. Przydałoby się też o/c procesora bo ten już nie grzeszy wydajnością.