Zakup komputera - prośba o poradę

Pawek!

To jest komputer dla dziewczynki z drugiej klasy która nie ma pojęcia jak sie nim posługiwać a jej rodzice są na tym samym stopniu edukacji komputerowej.

Finanse jak pisałem wcześniej znalazły by się ale nie widzę większego sensu pakowac kupy kasy w sprzet gdy nie wykorzystają nawet 25% jego możliwości. Dlatego sądzę że nie ma co ich pompować z pieniędzy w sytuacji gdy tem sprzęt będzie już cokolwiek przestarzały nim oni go opanują (o ile opanują). Może lepiej jak z tych komunijnych pieniędzy kupiom małej coś fajnego jeszcze poza kompem.

P.S.

Co sądzisz o monitorkach?

Rozumiem - ‘Stary’, nie ma sprawy. Ja nikogo do niczego nie zmuszam - służę jedynie radą i ja się skupiłem na złożeniu za zadaną kwotę optymalnej konfiguracji :slight_smile:

Z chęcią zmodyfikuję swoją propozycję, tylko w takim razie muszę się dowiedzieć do czego ten komp ma być wykorzystywany i w jakim stopniu, bo inaczej nie ma to sensu… :idea:

PS. A z tymi 25% to nie bądź taki pewien… Według mnie już po miesiącu-dwóch dojdą do progu jego możliwości… :lol:

PS. O monitorkach :?: Nic nowego nie powiem - zdecydowanie LCD - nawet 15 calowy, byle czas odpowiedzi matrycy był nie wiekszy niz 25ms, kąt widzenia w pionie i poziomie kształtował sie przynajmniej na poziomie 130 stopni, kontrast wynosił min. 400:1, jasnosć 250 kandeli na m^2 - i koniecznie, żeby monitor dysponował już złączem DVI. Takim ciekawym i dosyć tanim zarazem monitorem jest ten Philips co podałem wyżej.

Sądzę Pawek, że poczatkowo sprowadzi się to głównie do nauki obsługi tego komputera, a potem moga spróbować jakichś gier bo raczej na więcej sie nie zanosi

jeśli chodzi o ram to sam zaproponowałeś taką wielkość :lol:

sadze że procesor jest wystarczający ale jeśli jesteś innego zdania to bardzo chętnie je usłyszę podobnie jak z karta grafiki aczkolwiek ta która zaproponowałeś pierwotnie wydaje mi sie cokolwiek za droga

Dziekuję bardzo za porady i szczera chęć pomocy

pozdrawiam

Marco

No to tak…

  1. Ja zaproponowałem 2*256=512 - z myślą o Dual Channelu :lol: - tyle radzę zostawić, ale w takim wypadku można po prostu kupić jedną kość 512 333MHz - Kingstona. Będzie ciut taniej.

  2. Płyta - EP-8RDA3+ - ok. 400 zł - czyli tańsza od wcześniej proponowanych, a niewiele mniej wydajna - po prostu gorsze wyposażenie, ale jak wynika z opisu i tak wystarczające :slight_smile:

  3. Procesor - obstawiam dalej BARTONA 2500+ OEM

  4. Chłodzenie dalej to samo.

  5. Karta graficzna… GeForceFX 5600 Gainward FX Ultra/780 TV/DVI 256MB http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8949 - może jeszcze za droga, ale gorszej jak jestem Polakiem - bym nie brał (to w aspekcie tych gier)

  6. Dysk - dalej ten co pisałem. Tutaj ceny nie różnią się tak bardzo, żeby nie można sobie było pozwolić na ekstrawagancję :slight_smile:

  7. Napęd optyczny… Skoro do nauki lub gier - a za pewne jakiś film na DVD od czasu do czasu to styknie DVD LITE-ONa.

  8. Monitor… Po raz trzeci uważam, że warto przyjrzeć się temu Philipsowi:

15" Philips 150P4CG - ok. 1600,- zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10390

  1. Reszta to samo co proponowałem.

Uff… Teraz chyba sprzęt odpowiedni co do przeznaczenia…

zawsze można złożyć kompa na P4 z HT, ale nieotochodzi :slight_smile:

tak jak powiedział Pawek :!: żadne BOX-y są to totalnie zbędne duperelki, chyba że kupujący ma zamiar sprzdać tą zakupioną cześć w BOX-ie za kilka tygodni, ale raczej wątpie :slight_smile:

Marco nie baw się w żadne karty graficzne z szyną 64bitową :!: te karty mają bardzo słabą wydajność, i jest to bardzo odczuwalne w grach.

co do hdd to sie nieznam, ram tak jak poprzednik zwykły albo dual, ale to Twój wybór!

Co do mobo to dalej obstaje za abitem :stuck_out_tongue: procek tez w OEM-ie, żaden box :-x

Nie nie… Jeśli chodzi o tanią, wydajną i dobrze wyposażoną płytę, to tylko EP-8RDA3+:stuck_out_tongue: 8)

Aczkolwiek mnie się marzy, to o czym pisałem pierwotnie - Gigabyte GA-7NNXP nForce2:smiley: