Zakup komputera?

Witam. Mam taką fajną stronkę esc.pl i chciałbym, żebyście złożyli mi zestaw do 1000-1100 zł maxx ( Netto)

Potrzebuję płyty głównej, procesora, pamięci ram, zasilacza i obudowy. Komputer ma służyć do grania głównie w Battlefield 3 oraz Microsoft Flight Simulator (tą najnowszą).

Z góry Dzięki :smiley:

Do BF3 i podobnych to nie kupisz zestawu za taką cenę - no chyba, że chcesz grać na 800x600 ~20fps very low z przycinkami.

Mała cena nie idzie w parze z wydajnością. Z jakieś 6-9 miesięcy temu dało się coś jeszcze wyskrobać, ale dzisiaj wszystko poszło w górę i nie ma szans.

A na AMD phenom II 955 Black edition 3,2 GHz i 4 gb ramu 1600 MHz, obudowa Brutus 410 i zasilacz OCZ 500 W i płyta Asus M5a7… to mi wyszło 1100 bez Vat.

I na takim zestawie nie pójdzie mi ??? Jeszcze jak zrobie OC ???

Zdradzisz jaką masz grafikę?

Co z grafiką? Po zatem jak Phenom, to nie 960T bo w większości egzemplarzy bezproblemowo można odblokować dodatkowe rdzenie.

Grafikę mam na razie palit 7300 GT ale za 3 miesiące może uda mi się kupić Radeon 68*** :smiley:

To jaki procesor byście wzięli ?

Zobaczcie na http://www.esc.pl i tam popatrzcie na ceny, bo na prawdę są tak tanie rzeczy.

Złóżcie zestaw i napiszcie, co w tym zestawie się znajduję.

Kwota maxxx 1100 zł Netto

Za 3 miesiące to będą niereferenty wydajniejszej serii HD7xxx :slight_smile:

i3-2100 + Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 + GoodRAM 4GB (w jednej kości) DDR3 1333MHz + SilentiumPC Brutus 310 + XFX Core 550W.

Wyjdzie trochę ponad 1100zł (ale nie w esc.pl, strasznie drogie są tam RAM-y - przebicie 1,5x), z tego co wiem obecnie najtaniej na agito.pl jest i obsługa klienta dobra. IMO najlepszy zestaw, do gier wydajniejszy od AMD, płyta główna byle połączyć wszystko do kupy (po co droższe chipsety, skoro na tym procesorze nie ma mowy o OC), RAM jak RAM, wystarczy spokojnie, obudowa jak Obudowa - najtańsza jaka się da, ale jakościowo lepsza od nieco tańszych tracerów, iboxów i innych puszek. Zasilacz o mocnej linii 12V (528W) co zostawi zapas mocy na grafikę i rozbudowy w przyszłości.

Po 1:

Prosiłem, aby z http://www.esc.pl wybrać zestaw

Po 2:

dlaczego nie lepszą płytę główną wziąć, żeby później można było kupić i7 ???

Po 3:

czy nie lepsza jest pamięć 1600 mhz niż 1333 mhz ? różnica to 30 zł a jest już szybsza

Po 4:

dlaczego taki drogi zasilacz? Nie lepiej wziąć OCZ StealthXStream2 500W ?

Witam,

ceny nie z esc.pl bo wcale tak tanio tam nie mają, np. RAM od GoodRAM kosztuje tam ponad 100zł (gdzie indziej 70), procesor 500zł (gdzie indziej 470zł) itd.

Na tej płycie również wsadzisz i7, ale nie podkręcisz. Gdybyś chciał podkręcać to musiałbyś mieć procesor z literką K na końcu (i5-2500K, i7-2600K) oraz płytę na chipsecie P67 (AsRock P67 PRO3 B3) lub Z68 (AsRock Z68 Pro3 Gen3 / AsRock Z68 Extreme 3). Jednak wykracza to poza twój budżet.

Nie, nie warto dopłacać - różnica jest niewielka, to tak jakby do 50l wiadra dolać szklankę wody - różnica niewielka, wręcz niezauważalna.

XFX Core 550W jest w miarę tani w porównaniu z mocą, jaką oferuje - 528W na linii 12V daje zapas mocy, a SXS2 ma 432W, więc jest to prawie 100W mniej.

Czyli co ?? Kupić mam AMD Phenom II 955 Black Edition i w ogóle to co wyżej napisałem ??

A i jeszcze napiszcie mi jakieś dobre chłodzenie, żebym mógł OC zrobić :smiley: Teraz tylko mogę gdzieś do 70 zł, ale myślę, że przemęczę się na razie z BOX-owym a dołożę za miesiąc jeszcze stówkę i do 170 zł lepsze jakieś wezmę :smiley:

Jak chcesz robić OC to kup sobie AMD Phenom II X4 960T, odblokuj dwa rdzenie i kręć.

Dodane 27.12.2011 (Wt) 13:51

Jak chcesz robić OC to kup sobie AMD Phenom II X4 960T, odblokuj dwa rdzenie i kręć.

A phenoma II 955 black edition nie da się odblokować ??

Nie.

Jeszcze prosiłem o jakieś dobre oraz coś z tańszego chłodzenia, tylko proszę o linki z http://www.esc.pl

Do ilu, dla kogoś tańsze może być 100zł, dla innego 250zł.

Szkoda, że musi być w esc.pl, bo ogólnie ubogą ofertę tam mają - nie mają tak dobrego coolera jak Thermaltake Contac 29 (dla AMD musi być chyba wersja z backplate, ale pewności nie mam). Z tego co tam widzę to standardowo - jeśli najtaniej jak się da to SIlentiumPC Spartan HE923, z nieco droższych SilentiumPC Fortis HE1225 lub SilentiumPC Fera HE1224. Poczytaj sobie testy.