Zakup komputera

(johnisław) #1

Znajoma chce kupić komputer i trafiła na ofertę:

amd athlon 64 3200+ pamiec 1 GB dysk 200GB nagryw dvd rw +/- 16x vga radeon 9600 pro 256 mb tv out karta sieciowa 10/100 system op windows xp jakis pakiet biurowy do tego masz panel lcd 17 i drukarke

w cenie 1968 zl na raty po 82 za przez 2 lata

i pytanie czy taka konfiguracja jest dobra i czy sie opłaca za tą cene?

(boczi) #2

Jaki zasilacz. Jaka płyta główna. Jaki monitor. Tu wszystko ma znaczenie.

Generalnie nie opłaca się kupować gotowych zestawów, ale jeszcze zależy gdzie. Napisz, gdzie chcesz kupić - gdzie masz tą ofertę. Hiper/supermarkety - nie kupuj. Sprzęt mizernej jakości itd. itd., o czym powszechnie wiadomo. Możesz przejrzeć Forum. Vobis - za drogo. Etc. etc.

(Bażant) #3

Lol taki badziew w takiej cenie! !!

(Kukol3) #4

Zależy jaka płyta główna jaki monitor LCD i jaka drukarka :smiley:

Tak właśnie :stuck_out_tongue:

(freedom) #5

zapominacie, że sam windows kosztuje ponad 300zł.

(Aficio32) #6

Jeżeli taką konfigurację spotkała w carrefourze to badziew jak nigdy. Wszystko no namy poza drukarką . Coś mi się kojarzy , że właśnie taki zestawik widziałem na bilbordzie tego hipermarketu . Jeżeli nie to zwracam honor.

Podaj konkretnie co wchodzi w skład tego zestawu - nazwy podzespołów - marka - jakie parametry. Coś za taniuchno to widzę. :x

(Michal Kolatek) #7

Panel LCD i kopmuter drukarka smierdzi ofertą z hipermarketu.

Ten panel to będzie tak szkodził na oczy, przecież dobry LCD kosztuje z 2000 , a tu wszystko pamięci no-name, zasilacz pewie też dysk z 2 mb buforu drukarka atrametowa sama kosztuje 30 zł a tusze z 200 zł to lepiej kupić używaną laserówke tak ja ja za 200 zł z tonerem i mam na 17,5 tyś. stron a nie tusz za 200 na 17 i pół strony.

I do czego ten komputer będzie używany?

Płyta ASRock DualSata2 za 215 zł

Procesor AMD Athlon 3000+ Venice za 255 zł

Pamięci TwinMos 512 MB DDR 400 MHz za 180 zł

Karta graf Radeon 9550 lub 9600 Pro za 150 zł

Napęd optyczny nagrywarka DVD np. Liteon SHW 16H5S 120 zł

Dysk Samsung 200 GB z 250 zł

Obudowa 60 - 100 zł

Zasilacz 350 W Forton z Allegro ~ 100zł

• mysz z 20 zł i klawiatura z 20 - 50 zł

System to Linux 0 zł lub Windows z 300 zł

Monitor LCD który nie wypali oczu napewno nie będzie kosztował 5 zł to już trzeba wyszykować z 1500 - 2000 zł.

(Wigrus1) #8

to jest podstawa komputera,

jest słaba ze względu na grafę i jakąś badziewną płytą się nie opłaca :wink:

(Błażej) #9

Zaskoczyło mnie to, że w tym zestawie nie ma Gf FX 5200 albo jakąś inną karte z serii FX. Przeważnie w zestawach wkładają taki badziew.

johnisław , powiedz znajomemu, że bardziej opłaca się złożyć komputer niż kupić cały zestaw, a gdy będzie chciał coś w przyszłości wymienić to nie będzie musiał się martwić o gwarancję :slight_smile:

(Wigrus1) #10

Błażej oj przepraszam, chodzi mi o kartę na AGP, grafa to jeszcze taka najgorsza nie jest, no może być lepsza, ale nie taki badziew do końca.