Zakup laptopa do gier i pracy

(Adus767) #1

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego laptopa, ale zastanawiam się nad jego marką. Obecnie posiadam laptopa HP z serii dv5 i jestem z niego niezadowolony z powodu jego awaryjności, dlatego obecnie kupując nowy sprzęt chcę mieć pewność że nie kupię jakiegoś szajsu.

Laptop głównie będzie używany do pracy w programach graficznych typu blender, a także od czasu do czasu aby zagrać w jakąś lepszą grę przynajmniej na średnich detalach.

Mam do wydania niezbyt wiele, tak do 2600 zł.

Obecnie zastanawiam się nad kupnem Acera Aspire 7750G:

-Intel Core i5 2430M 2x2,4GHz

-4 GB DDR3

-Ati Radeon HD6850M

Cena 2399 zł

Laptop jest bez systemu ale mam na stanie oryginalnego Windows 7

Słyszałem wiele opinii na temat samej firmy Acer i innych firm laptopów (Asus, Samsung, Dell). Im więcej czytałem tym bardziej się w tym pogubiłem. :? Z doświadczenia wiem, że to zależy głównie od tego na jaki egzemplarz się trafi.

Ogólnie chodzi mi o to aby dowiedzieć się czy to będzie dobry zakup, a także jestem otwarty na inne może lepsze propozycje. Mam nadzieje na mała awaryjność nowego laptopa.

(Hitm3n) #2

Z Acerkiem nie byłbym taki do przodu, chociaż i tak jest już lepiej, niż było. Najlepiej z awaryjnością stoją Asusy - najmniej zwrotów w sklepach jest z tego, co słyszałem. Chociaż też z racji tego właśnie Asus ma nieco droższy sprzęt, w tej cenie wyhaczysz może 2 gen. i5 + 4/6/8 GB RAM + GF GT540M (czyli no nie oszukujmy się słabsza karta, niż tamta w Acerze).

Z tym najnowsze gry chociaż na średnich detalach - może być ciężko. O ile z blenderem raczej nie będzie wielkiego problemu, o tyle w grach raczej więcej zasobów jest wykorzystywanych intensywniej = wyższa temperatura się wydziela, co na dłuższą metę prowadzi do awarii. Pod tym względem Asus ma też plusa, bo ma ciekawą, autorską technologię chłodzenia, która nawet na wysokich obrotach jest prawie niesłyszalna, a chłodzi bardzo dobrze, MSI chyba też coś takiego wykombinowało u siebie ostatnio widziałem.

Jeśli nie jest Ci potrzebna mobilność, stawiałbym raczej na stacjonarny - w tej cenie złożysz lepszy, niż ten laptop. Tylko nie sugeruj się, jak to niektórzy lubią, że ten sam procek / grafika mobilna i stacjonarna powinna być taka sama - nie jest. Wersje mobilne są nieco okrojone.

(Adus767) #3

Szczerze wolałbym nawet komputer stacjonarny, ale muszę kupić laptopa ze względu na jego mobilność.

Zdaję sobie także sprawę z tego, że mobilne procesory i karty graficzne są gorsze od tych w komputerach stacjonarnych.

Mam jeszcze pytanie do osób korzystających z Acer'ów. Czy mieli już jakąś awarię ? Co najczęściej ulega awarii ?

(Hitm3n) #4

Sam miesiąc temu stałem przed wyborem laptopa. w Media Expercie facet powiedział tak - klawisze (lubią wyskakiwać) i taśma monitora (zerwania przy częstym otwieraniu i zamykaniu pokrywy) o Acerach.