Zakup laptopa - jaki wybrać?

Witam,

mam dwa pytania:

  1. Chciałbym zakupić laptopa, jednak nie wiem jaka firma lepsza ? INTEL czy AMD ?

Nie wiem, którą firmę wybrać (ale chyba intel) i jakie laptopy są najlepsze, lepiej kupić Acera ? IBM’a ? Dell’a ?

Jeśli chodzi o przedział cenowy to 1300-1500zł.

  1. Jaki system polecacie ? LInuks odpada :expressionless: miałem go i to totalna magia dla mnie. Albo XP SP3 32bity albo Vista 64bity?

Prosiłbym o dobre rady. Oczywiście to co chciałbym, żeby miał to 2GB pamięci i WiFi.

Pozdrawiam.

viewtopic.php?f=19&t=264756

Czytałem to i nic z tamtych mnie nie interesuje- ale chcę też znać odpowiedź na 2 pytanie. I interesują mnie firmy, które podałem.

z tych trzech co podałeś to z nowych to tylko acer będzie o dosyć rozsądnych parametrach i jego ci polecam. jeżeli kupisz acera nowego z systemem to już raczej z xp trudno ci będzie znaleźć. No chyba że kupujesz bez systemu i dokupujesz xp. jeśli by to był laptop z dwurdzeniowym procesorem i 2 gb ramu to brałbym vistę tylko że chyba raczej 32 bitową bo chyba jest popularniejsza.

Tylko acer ? Dell’e też są patrz klik

A dobre te acer’y ? Nie palą się i bateryjki długo trzymają ?

Czemu Viste 32 ? Czytałem nawet u nas na forum, że 64 bitowa stabilniejsza i lepsza. Jedyny minus, że nie wszystko chodzi.

AMD i Intel robią procki, i inne układy nie laptopy.

OS Vista 64 w zasadzie przydaje się jak ktoś ma 4GB+ ramu, jak chcesz kupuj

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_ce … 19_zl.html

ale grafa nie nadaje się do gier

używany

http://www.allegro.pl/item418346657_asu … vista.html

nie wiem nie mam. ale właśnie ten minus co podaleś to może mieć sporo znaczenie. ale co do szczegółów to trudno mi powiedzieć bo z visty to tylko 32 bitowe korzystałem i w niej to raczej wszystko chodzi co mi potrzebne a jak by było z 64 to nie mam pojecia.

a co tego dela to rzeczywiście jakiś tani jak na dela.

ja mam i jestem zadowolony. a co do baterii to raczej jakiś imponujących osiągów nie będzie. dosyc takie przeciętne.

hmm tak sie składa, że mam Viste 64b. Więc jakby coś nie podołało w niej. To przejde na stabilną wersje XP i tyle.

No Dell tani, może po to żeby kusił. Kiedyś mi znajomy właśnie polecał dell’a albo acer’a.

A ma ktoś sprawdzonego sprzedawce na allegro ? Bo tam mam zamiar kupić.

EDIT: mam jeszcze jedno pytanko, czy w tych nowych laptopach formatuje się też baterię ? Jeśli tak to ile godzinek ?

Jako, że wszyscy zapomnieli o moim temacie a moje pytanie nadal jest aktualne muszę napisać posta pod postem, żeby zostało to zauważone.

To pytanie nadal jest aktualne.

Również chciałbym wiedzieć, który laptop lepszy ??

ACER AS5715

Acer Extensa 5620z

powinno się formatować najlepiej rozładować do końca i ze trzy raz ładować przy wyłączonym i do końca rozładowywać i później można coś takiego powtarzać co jakiś czas.

a co do tych dwóch to brałbym extensa - więcej portów oraz możliwość rozbudowy do 4 gb ramu. a i jeśli chodzi o wygląd to ta seria mi się bardziej podoba ale to już zależy od gustu

odradzam Acera. W cenie 1500zł można mieć coś lepszego niż Acer np.: Lenovo N200 czy Toshiba Satellite L300-17L

OK dzięki za odpowiedź. A lepiej brać drożej z torbą, myszką i słuchawkami za 1500zł, czy bez tego za 1400zł. Taniej dokupię Torbę z myszka ?

Vendor43 tak ale Toshiba z takimi parametrami 1600zł. Mimo, że stówka drożej, nie mogę tyle wydać.

no jak uważasz. Skoro nie możesz wydać nic więcej, bierz Acera.

według mnie acery są dobre a wykonanie mają lepsze niż toshiby z tej serii co podana. a co to tych dodatków to zależy co to za torba myszka i słuchawki. bo jak przeciętne to za 100 zł to kupisz. Jak ci to est niezbędne to bierz z tymi dodatkami ale jak chcesz oszczędzić i nie potrzebujesz na tę chwilę tego wszystkiego to bierz to co jest taniej ewentualnie możesz kupić myszkę bo jest wygodniej jak się pracuje dużo w domu ale to jest wydatek jakieś 15 zł

OK dzięki za info :slight_smile: Kupię Extense i już :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile: temacik można zamknąć

http://allegro.pl/item419149115_asus_s9 … t_cam.html

http://allegro.pl/item418864386_compal_ … _wawa.html

Lub coś z tych.