Zakup laptopa w klasie średniej

Witam!

Znajoma chce kupić laptopa. Mówi że nie chce badziewia i coś w klasie średniej chciałaby.

Pytanie mam co do tego komputera - http://www.komputronik.pl/Notebooki/Fuj … ,id,42318/

Niby nowoczesny, ale ma matrcyę błyszczącą co wg mnie jest złe. No i nie wiem czy ta karta nadawałaby się do filmów HD(choć to mało istotne). Ale te modele Santa Rossa sa nowocesne i oparte na dobrych pamięciach DDR2.

Ciocia chciałaby jeszcze mieć internet bezprzewodowy np. z iPlus, BlueConnect albo Orange. Oczywiście tą najtańszą wersję za ok 50-60zł. W modem HDSPA można zainwestować te 400zł, bo ciocia bedzie jeździła po Niemczech, a tam nadajniki lepsze. Limit 1GB na wysłane i pobrane dane to nie problem, bo ciocia nie będzie ściągała filmów, tylko przeglądarka internetowa i skype.

Pytanie mam jeszcze, czy korzystając z internetu np. iPlusa, kiedy pojadę do Niemiec to nie będę ponosił dodatkowych opłat za korzystanie z internetu??

Jedno pytanie… jaki budżet? 3000zł tak jak cena tego Fujitsu, który podałeś?

Jak rozumiem ciocia nie jest zapalonym graczem, więc wypasiona karta grafiki nie jest Jej potrzebna. :stuck_out_tongue:

Co do filmów HD, to karta niech nawet i obsługuje HD, ale nie przyda Ci się bez odpowiedniego napędu HD DVD (ciągle jeszcze dość drogi).

Może taki model:

Lenovo C200

Edit:

Osobiście nie polecam laptopów firmy Fujitsu-Siemens, ale jeżeli Tobie/Twojej cioci :P, to nie przeszkadza, to ciężko będzie znaleźć lepszego lapka (od tego podanego przez Ciebie) w tej cenie.