Zakup Laptopa

Witam chciłbym kupić dobrego laptopa do 3000zł i na co zwracać przy zakupie na jakie podzespoły ?

Za tą cenę to będzie to laptop tylko do pracy i filmów. W gry nie pograsz, więc zwracałbym uwagę przede wszystkim na markę. Nie ma co się wypuszczać na wypasione sprzęty za niewielkie pieniądze np Acera, lepiej kupić troszkę słabszy jeśli chodzi o parametry, ale sprawdzony sprzęt typu HP, Toshiba :slight_smile:

mam takie pytanka jeszcze :

1.martcya matowa czy błyszcząca?

2.matryca szklana czy (jakaś inna )??

3.karta graficzna patrzyć ile można jej przydzielić czy ile ma oryginalnie ?

4.matryca panorama czy jakas inna (jeśli są ) :slight_smile:

ja za 3000zł kupiłem firmowy sprzęt HP i nowsze gry ładnie ciągnie:D przetestowałem Wiedźmina, Pro Street oraz call of duty 4, wszystko bosko śmiga:D

zwracać na :

1.Matryce - najlepiej niech bedzie panoramiczna (podobno to jest bardziej naturalne dla oka),błyszcząca(glare) i fajnie jakby miala poprawione barwy tj brright view lub true life,najlepiej x-black zależnie od modelu (ale to opcjonalnie)

2.Szyna FSB - nie kupuj np z szyną 533 mhz ,raczej 600-800mhz

3.Cache podreczna pamieć - najlepiej niech ma 2mb lub wiecej

4.RAM - minimum 1 GB Ram ,a lepiej 2GB [bo 4 ramu to bezsens]

5.WIelkość dysku twardego - teraz standard to jest 120GB

6.Karta graficzna - najlepiej nie-zintegrowanaGF7200-7600, GeForce 8400-8600GS/GT lub ati, pamieć współdzielona jest nieważna nie patrz sie na to ,ważna jest pamięć własna (dedykowana) minimum jej to musi być 126mb

7.Aha i najważniejsze procesor - tylko dwurdzeniowy core 2 duo lub AMD turion z zegarem większe/równe 1.6

A to żeś powiedział …

HPeki są awaryjne możesz trafić na model gdzie wszystko bedzie cacy albo na taki że ci sie pokrzaczy albo spali plyta (rzadziej,na szczescie jest gwarancja)

TOSHIBA - ja bym jej nie kupował ponieważ nie podoba mi sie praca wiatraczka - chodzi non stop niezależnie czy pracujesz czy nie, pozatym ta obudawa i tak toshiba jest awaryjna [tenowe modele]

Najmniej awaryjne są Delle,pozatym są najcichsze razem z Soniakami

Ja by, jednak wybieral miedzy dell,hp a najlepiej sony( ale sony sa za drogie)

Zainteresuj sie tym Dellem http://www.digicomp.pl/produkt/vostro_1 … 156&cID=38 3050zł

Ja mam od miesiaca ACER ASPIRE 5720ZG i nie narzekam nie dalem calych 3 tys a mam

procek T2310 DUO 1,5ghz

2GB ddr3

160 gb dysk

nvidie 8400gs

i viste gratis z licencja

mysle ze dobrze trafilem chodz miesiac to niewiele na duze wypowiadanie sie

niestety nie mam zadnych gier wiec nie moge go wyprobowac w grach ale przeciez powinien lekko dac rade pomijajac maly problem visty do gier to chyba lepiej xp

no oczywiscie panorama 15,4 jak ma byc przenosny bo 17 byla by ciezka ;D no i szklana matryca

mysle jednak ze waga jest jego grubosc ok 4,5 cm po zlozeniu

tak jak juz pisali wczesniej dla mnie rowniez grafika byla wazna nie szukalem laptopow z zintegrowanym ukladem mam 256 swojej pamieci + w ostatecznosci moge ja poczestowac jeszcze 512 z ram

pozdrawiam

PS AMD mi odradzono z powodu ze dosc szybko wyczerpuje baterie oraz niszczy ja (ok pol roku)

tak tylko slyszalem wiec moze jednak sprzeciwil bym sie przedmowcy i powiedzil ze szukaj w INTELACH