Zakup Laptopa

Witam serdecznie.

Chce kupic Laptopa i tu mam pytanie :

Jestem zainteresowany tym modelem :

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_17/-24688_hp_hdx18-1190_hp_2140.aspx

co mozecie o nim powiedziec :

chodzi mi oto czy nadaje sie do nowszych gier a zdecydowany jestem na laptopa a nie na PC z braku miejsca

jak wiadomo laptopa postawie gdzie chce ale to juz inna sprawa

zainteresowal mnie dla tego iz :

nietypowa wielkos matrycy - widzialem na wlasne oczy robi wrazenie

duzy dysk twardy

system 64 bitowy

dobry procesor

nie wiem tylko jak taka karta graficzna sie zachowuje i jakie ma osiagi

i czy pamiec tej karty jest brana z pamieci ram czy karta posiada swoja pamiec a dodatkowo moze kozystac z pamieci ram (i chyba tak bedzie z moich informacji jakie wyczytalem) ale wole sie upewnic bo jak widac cena jest niczego sobie i zebym puzniej nie zalowal

od pierwszego laptopa jaki mialem minelo pare lat ale zawsze byl to hp a pare ich jusz bylo

nigdy nie nazekalem na zadnego z nich kazdy spelnil moje oczekiwania

no ale czas na cos lepszego i nowszego

powiedzcie co onim sadzicie i jakie sa wasze opinie

pozdrawiam i dziekuje

ile ty masz kasy na tego lapa ??

W sumie przeznaczone jest 10.000 zl

za taki hajs sprowadź sobie alienware http://www.alienware.com/ :stuck_out_tongue: na polskie warunki :

http://allegro.pl/item640575433_najszyb … y_wwa.html

widziałem w akcji, mega moc :stuck_out_tongue_winking_eye: aczkolwiek wywaliłbym te 2 dyski i zasadził 2xssd 64GB minimum + zewnętrzny twardziel na usb 3,5 Cala.

Zobacz sobie http://www.ceneo.pl/2237254

i ten http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6834220527

Quad w laptopie to bardzo zły pomysł, nie dość że strasznie będzie go grzał to i tak będzie miał niskie taktowanie, a przez to beznadziejną wydajność w grach. Na mobilnym gf’ie 9600gt w nowe gry za bardzo się nie pogra, dziwne że producenci laptopów o tym nie wiedzą…

Jeśli chodzi o duże matryce to tego “laptopa” nic nie pobije:

http://www.promobile.pl/product.php?productid=21770

Można też się zastanowić nad dobrze zbalansowaną i dość mobilną 17’stką z mocną grafiką:

http://www.emobilne.pl/product_info.php … ts_id=1944

//to msi ma tryb “turbo” podkręcający procesor, a kartę graficzną można podkręcić tak poprostu w sterownikach.

10 klocków za laptopa to troche przesada (przepraszam że się wtrącam) ale…

Zastanów się dobrze bo za takie pieniądze można kupić plazmę/LCD FullHD + konsole (PS3/Xbox360) + dobrego laptopa (np. z GF 9600GT/ATI HD 4670).

Grzać się będzie napewno i wymiana baterii co rok.

Według mnie bezsensowne wyrzucenie pieniedzy.

z tym grzaniem się to troszkę przesada, zwłaszcza w XPS’ach i Toschibach z serii X, są to spore konstrukcje ale zastosowany jest niezły obieg powietrza, dlatego nie odczuwa się zbytnio lub wcale nagrzewania się podzespołów, ciepło jest wydmuchiwane do boków, cierpi zaś odrobinę aspekt hałasu gdyż przy pełnym obciążeniu osiągają one duże obroty.

Co do grzania w Toshibach się zgodze. Nagrzewać się nie nagrzewają ale też sie cenią (czasem troche głośniej pochodzą). Nie moge tego powiedzieć o HP (większość laptopów tej firmy z jakimi miałem styczność nagrzewa się za bardzo - zwłaszcza z GF9***/GF8***).

Ale nie zmienia to faktu, że różnica wydajności pomiędzy laptopem, który wskazałeś (8800GTX SLi - 8 miejsce według Notebookcheck) nie będzie, aż tak duża niż w przypadku laptopa z np. HD 4670 (25 miejsce), którego można już kupić za 3 tys z hakiem lub 4850 (15 miejsce) którego można wyjąć za 5 tys. Dopłacać 4000 tys złotych za pare punktów w 3DMarku…?

Tak jak wspomniałem, za taką kasę można w pełni wyposażyć mieszkanie w sprzęt. Za rok radeony 4870 będą pewnie standardem w laptopach do 3000 tys.

Pozdrawiam.

Jeśli ktoś z moimch znajomych miałby do wydania 10 tys na lapa to powiedziałbym… weź sobie to:

http://lapkowo.pl/product_info.php?products_id=88

Plus plazme panasa G10 1080p + konsole (lub kino domowe). Podobno od przybytku głowa nie boli…

9700M GT to dalej 8600GT, czyli kiepski wybór do grania dzisiaj. Dużo lepszy byłby compal khlb2 albo wspomniane przeze mnie msi GT725.

to jest inna konstrukcja, bardziej klasyczna z rurkami cieplnymi i pasywnymi segmentami, ale przez to cieńsza, bardziej mobilna konstrukcja

na bnchach się nie gra to raz dwa płaci się za całość + serwis nbd + raid 0 lub 1 + bardzo dobrą matrycę fullhd, slot na wwlan itd. itd, mało tego dell umożliwia modyfikację sprzętu u Registered partners a zatem można wyjąć jednego gtsa i zamontować 2 dyski ssd, jak pisałem.

nie ty decydujesz tylko właściciel kasy, widziałem ludzi którzy do worda kupowali laptopy za 12 tyś. więc wszystko rozchodzi się o zasobność portfela.

autor postu napisał, że nie ma za wiele miejsca do dyspozycji.

laptopy to nie jest szczyt mażeń każdego gracza ale pograć się da na wspomnianym 8600gt, oczywiście w grach które mają nieco skopany silnik może być super płynności ale mimo wszystko jednak da radę.

Prawda, ale gdy za te same pieniądzem można mieć laptopa z 2x wydajniejszą kartą graficzną, a za 1000zł więcej z 4x wydajniejszą kartą która jest dobrym średniakiem nawet wśród desktopów to po co się męczyć? Zainteresowany ewidentnie chce DTR’a więc po co mu karta graficzna która była dobra ponad rok temu?

Ja w ofercie widze GTS (7700 w 3dMark 06).

Fakt kasa jest nie moja. Chciałem aby dnnet się dwa razy zastanowił. Fakt jeśli nie ma miejsca i chce grać to pozostaje laptop (choć i tak uważam że konsola + tv to lepszy wybór). Ja na swoim T7500 i HD 2600 odpalałem dla próby ProStreet i dało sie grać. Poprostu za te pare bajerów (RAID - zawsze można kupic SSD jak stanieje; więcej punktów 3D Mark itp.) można mieć namacalne fanty. Choć maniaków sie nie przekona.

Pzdr.

Tu masz rozpiskę:

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html

Liczy sie umiejetność programowania. Przykładem jest Killzone 2 na PS3 (konsole projektowaną 4 lata temu). Proponuje się przekonać na własne oczy.

Umiejętność programowania a optymalizacja to zupełnie różne pojęcia.

Zoptymalizowanie gry pod konsolę która jest taka sama u każdego klienta to banał.

Zoptymalizowanie gry tak aby wydajnie działała na milionach różnych konfiguracji pc’tów to zadanie niewykonalne i nawet “średnie” zoptymalizowanie gry pod pc’ty wymaga bardzo wielu godzin pracy wielu programistów - czyli ogromnego nakładu finansowego. I nawet z takim nakładem finansowym grafika lepszej jakości wymaga większej mocy obliczeniowej. Nie da się przeskoczyć praw fizyki, jak chcesz 1000 tekseli na postać to wystarczy ci np 10 GFLops’ów, a jak chcesz 100000 tekseli to bez TFlops’owej grafiki się obejdzie.

Argument o optymalizowaniu jest właściwie bez sensu bo po co bronisz grzejącej się starej karty graficznej której nazewnictwo wprowadza klientów w błąd?

9700m gts - obcięte desktopowe 9600gt z obniżonymi zegarami czyli bez rewelacji.

9800m gt - to jest dopiero 9600gt desktopowe, które też nie jest lepsze od 4670, a o wydajności 4850 może sobie pomarzyć, wnioski mam nadzieje wyciągnąć można z tego łatwo…

Poprostu podałem moim zdaniem najlepszą ofertę. Rozumiem, że dla niektóych papierowe dane sa najważniejsze. Qosmio za niespełna 4300zł to dobra oferta.

Nie ośmieszaj się.

To że lubisz przepłacać za znaną markę nie oznacza że musisz innym polecać aby robili to samo.

To że szanujesz markę która ostatnio nagminnie nabija klientów w butelkę (kolejne zmiany nazw 8800gt i gts, oszukańcze nazwy mobilnych wersji, utrudnianie dostępności sli na płytach głównych z chipsetami innych producentów) wcale nie oznacza że inni też muszą ją szanować.

8600gt miało już czas swej chwały, ale na szczęście minął… bo ile czasu grafiki w laptopach mogły stać w miejscu…

Dobrze już nie będe… :x

Dla niektórych nie tylko grafika sie liczy w laptopie. Są takie czynniki jak nagrzewanie się klawiatury, głośność, ścieralnośc plastików inne cechy naprawde ważne w codziennej pracy z komputerem. Masz laptopa?

Co do marki Nvidia tak się składa, że mam w laptopie ATI Mobility Radeon i bardzo sobie chwale…

Wtrąciłem się do rozmowy ponieważ wydanie 10 tysi na laptop po to aby móc odpalić np. Crisis na full jest (według mnie) lekko infantylne.

Pozdrawiam i zdrowia życze…

To są faktyczne, fizyczne różnice, a nie poprostu inna nazwa producenta co miałem na myśli.

Co do kwestii kart graficznych, a gier - to jednak właśnie grafika jest jednym z elementów które najbardziej liczą się w laptopie bo jej moc ma znaczenie pierwszorzędne, a wymiana jest mocno utrudniona/niemożliwa w odróżnieniu od np kart sieciowych, ramu, napędów, dysków twardych.

Punktem moich rozważań na temat sensowności zakupu laptopa za prawie 10 tysi jest to, że różnica wydajności pomiędzy laptopem za 3000 zł, a 5000 zł będzie znacznie większa niż różnica w wydajności pomiędzy laptopem za 5000 zł, a 9000 zł.

karty graficznie swobodnie się wymienia ale koszty i dostępność kart poza serwisem autoryzowanym/firmowym dość trudna.

już pisałem w lapie za dużą kasę możliwość i wyposażenie jest optymalne.