Zakup laptopa

Witam, w najbliższym czasie zamierzam zakupić laptopa. Przeszukując oferty w internecie natknąłem się na 2 laptopy, które przyciągnęły moją uwagę:

  1. Samsung RC720 - Parametry : Intel® Core™ i5-2410M / 17,3" o rozdzielczości 1600 x 900 / Karta graficzna nVidia GeForce GT 520 (Optimus), 1024 MB / Dysk twardy 500 GB / RAM 4 GB / cena 2700 zł

  2. Toshiba L770-10Z - Parametry : Intel® Core™i3-2310M, 2,1 GHz / 17,3" o rozdzielczości 1600 x 900 / Karta graficzna nVidia GeForce 525M, 1024 MB / Dysk twardy 500 GB / RAM 4 GB / cena 2600 zł

Jak widać, sprzęt raczej podobny do siebie.

Laptop raczej ma znaleźć zastosowanie w domu, czyli powinien pociągnąć jakieś gry (np. Mafia 2, GTA IV, Wiedźmin 2, ewentualnie gry, które niedługo się ukażą), do tego filmy i szeroko pojęta rozrywka.

Pytanie do Was. Chciałbym dowiedzieć się, co o nich sądzicie, który z nich wybrać?

Wiadomo, że w sieci można znaleźć wiele laptopów, może Wy natknęliście się na lepszy w podobnej cenie, który moglibyście polecić? Najlepiej, gdyby cena nie przekraczała 3000 zł,a nawet 2700 zł.No niestety budżet mam dosyć ograniczony. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Z tych dwóch to lepsza by była ta Tosia jeśli chodzi o grafikę, za to Szajsung ma i5 z HT. Do gier byłaby moim zdaniem lepsza ta Tosia.

Jednak na taką cenę moim zdaniem to niekoniecznie najlepsze wybory. Nie był by lepszy któryś z tych:

http://www.x-kom.pl/p/68281-notebook-laptop-17,3-asus-k73sv-ty058-i5-2410m-4gb-750-dvd-rw.html

http://www.x-kom.pl/p/69705-notebook-laptop-17,3-acer-as7750g-i5-2410-4gb-750-dvd-rw-7hp64.html ?

Niektórzy się boją kupować Acery ze względu na ich historię z jakością wykonania, ale słyszałem, że to już przeszłość.

Co do Toshiby, to niedawno słyszałem, że uruchomiła ona całkowicie darmowy serwis swoich produktów, czy może tylko laptopów, bo znajoma właśnie laptopa oddała do wymiany baterii i zamiast płacić spodziewanych kilku stówek za oryginalną baterię, nie zapłaciła nic. Ale lepiej, żeby zweryfikował to ktoś aktualnie posiadający jakąś Tosię lub bardziej obeznany w temacie niż ja.

Laptopy, które mi zaproponowałeś rzeczywiście są interesujące, z tym, że zauważyłem, że ten Asus ( bo raczej stawiałbym na niego ) nie ma zainstalowanego żadnego SO. Czy nie byłoby problemu w takim razie z dopasowaniem sterowników, jak sądzisz? I jeszcze jedno pytanie: preferuje raczej WIN XP, ale zastanawiam się, czy to nie ograniczy możliwości tego laptopa?

P.S. Nie wiem, czy po prostu źle szukam, ale Nvidia na swojej stronie chyba nie oferuje żadnych stabilnych sterowników do tej karty (nVidia GeForce GT 540M). Na stronie Asusa jest ta sama sytuacja.

Do Windowsa XP faktycznie nVidia nie postarała się o sterowniki dla GT 540M, i coś mi się widzi, że Microsoft maczał w tym paluchy. Pracowanie na sterowniku VGA od XP raczej nie umili ci pracy więc, jesteś skazany albo na Windows 7 albo jakiegoś Linuxa. No i faktycznie nie dostaniesz żadnego z nich z tym Asusem, więc będziesz musiał sam sobie zorganizować system. Do Windowsa 7 są na oficjalnej stronie Asusa, więc nie ma problemu. Do Linuxa też nie powinno być problemu, społeczność dba o to, żeby sterowników nie brakło, ale jak chcesz to możesz wcześniej sprawdzić czy są.

Dzięki wielkie za pomoc, trochę nakierowałeś mnie i teraz łatwiej będzie mi podjąć decyzję, pozdrawiam.