Zakup monitora do użytku domowego

Witam wszystkich użytkowników vortalu.

Jest to mój pierwszy post więc proszę wybacz ewentualne błędy.

Wiec mój problem jest następujący. Stoję przed potrzebą zakupu nowego monitora, ma to być monitor LCD. Niestety, przez ostatnie 7 lat mam tego samego CRT co za skutkowało totalnym brakiem wiedzy na temat LCD :stuck_out_tongue: Tutaj moja prośba o pomoc w wyborze. Monitor ma posłużyć mi przez następne kilka latek (nie zmieniam sprzętu komputerowego często więc jakaś marka dosyć bezawaryjna). Co do kwestii rozmiaru, myślę, że co najmniej 19" maksymalnie (no niech będzie) 22" tylko nie wiem czy jest sens 22 ponieważ mam grafikę 6600GT (jeśli to ma jakieś znaczenie). Monitor będzie używany w większości do oglądania filmów (90% format xvid, dvdrip), przeglądania internetu jak również jakiś gierek. Z tego co mi kumple podpowiadali to marka iiyama jest dobra, samsung, asus. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

P.S kwota to tak w okolicach 700. Rzecz jasna nie ma to być jakiś high-end ale żeby też to nie był jakiś totalny … fajans.

Pozdrawiam

Kiedyś normą były monitory 14 cali póżniej 15 -> 17 -> 19. Teraz jest czas monitorów 20(22) i większych. Ich ceny są już do zaakceptowania (dobra wiadomość: ceny już od 400zł!) a korzyści wielkie (19" jest po prostu małe) Cokolwiek będziesz robił na komputerze te dodatkowe cale się przydadzą.

Monitor wymienia się stosunkowo rzadko więc niech będzie już większy.

Jeśli chcesz też grać, to odradzam monitor o przekątnej 22" w twoim przypadku. Niestety, ale twoja karta graficzna może mieć problemy z utrzymaniem płynności w wyższych rozdzielczościach.

Przecież nie musi grać w rozdzielczości monitora

i myślisz, że jakość obrazu będzie wtedy zadowalająca?

No moje granie to się ogranicza do fify, pes, czasami jakiś quake 3 lub warrock. Nie gram w wysokich rozdzielczościach bo nie mam możliwości technicznych, a i gram może 1-2 godzinki dziennie max do 3 w weekend. Podczas szukania na forum natknąłem się na coś takiego Samsung 2243LNX lub LG W2252TQ-PF. Co sądzicie o nich ? LG jest chwalony za stosunek cena/jakość a Samsung nie odbiega parametrami na kartce od niego, ale jest tańszy o ponad 200 pln. Co o tym sądzicie ?

Po prostu wszystko będzie “większe” a jak nie jest zapalonym graczem tylko robi inne bardziej produktywne rzeczy na kompie (albo ogląda filmy) to chyba lepiej 22. Ja do swoich 22" miałem ATI X700 i dawałem radę, rozdzielczość w grach nie była zła.

Zresztą pewnie gdzieś po drodze pojawi się lepszy komp i co wtedy też zmiana monitora?

Otóż, to greg, nie jestem zapaleńcem, przyzwyczaiłem się już do miernych jakości gier. I też prawda że za rok lub dwa będę już chciał zmienić tego dziadka Celerona :slight_smile: a może ktoś się wypowie na temat tych dwóch podanych prze zemnie monitorach ? I pytanie czysto techniczne: wtyczki będą pasowały od tych LCD do mojej karty graficznej ?

Wtyczki będą pasowały (jeśli nie bezpośrednio to poprzez przejściówkę)

Ten LG chyba lepszy ale nie wiem ja mam iiyame :wink:

No właśnie o iiyamie słyszałem same dobre rzeczy. Rzadko się psuje a jeśli już to mają dobrą gwarancję. Podobno jest gwarancja na każdy wypalony piksel czy to prawda ? No a jeśli iiyama to jaką byś polecił ?

Jak do filmów to mogę polecić to: http://allegro.pl/item450701050_22_lcd_ … oclaw.html ma długi czas reakcji ale do twoich zastosowan powinien byc wporzo.

Iiyama daję miesięczną (albo 3, nie pamiętam) gwarancję na 0 martwych pikseli ale iiyamy mają teraz problemy z podświetlaniem (obraz jaśniejszy na dole niż na górze!)

Czy ktoś miał może styczność z monitorem podanym przez Himmak5g ? Nie chciałbym się pakować w nieznane chociaż cena kusi :slight_smile:

To znaczy właśnie zauważyłem ze tam po prawej stronie w tej aukcji jest napisane ze monmitory nie są nowe i mogą mieć rysy mniejsze lub większe. A więc sam zdecyduj czy chcesz ryzykowac. Jak nie to polecam to: http://allegro.pl/item456769722_sklep_m … 200wa.html . Monitro jest dobry. Sam widzisz w parametrach aukcji. Róznica w cenie to około 120zł ale zawsze masz pewnośc.

Ja bym został przy tym LG. Znacznie lepsze kąty.

Hmmm. No oczywiście monitor ma być nowy :slight_smile: bez rys itp. Bardzo mocno zastanawiam się nad tym LG W2252TQ-PF. Bardzo dużo ludzi go kupiło na allegro więc musi być nie najgorszy :stuck_out_tongue: Też się zastanawiam nad tym Samsungiem 2243LNX, też nie jest zły. Przyznam, że mam mały mętlik w głowie :slight_smile: Krótka piłka Samsung czy LG. Proszę o mocny argument, który mnie przekona.

Pozdrawiam

mam 2252tq-pf i jedyna wadą jego jest iz trzeba go mocno przygasić bo ten dynamiczny kontrast jest po prostu za jasny,po za tym monitor jest świetny, przetestowałem go w grach i musze przyznac iz jest do tego swietny :slight_smile:

Dobra czyli generalnie polecasz LG, dzięki za opinię. Gdyby jeszcze użytkownik bądź osoba, która ma wiedzę na temat samsunga się wypowiedziała to będę w siódmym niebie.

aktualnie piszę z kompa kolegi ma samsunga 2253lw i wydaje się spoko, grałem na nim w cod 4 i też był w porządku

Dobra dzięki za pomoc. Widzę, że po prostu trzeba iść do sklepu i zobaczyć który ładniejszą ma obudowę :slight_smile: Bo to generalnie przy tej klasie to pewnie wszystkie mają bardzo zbliżone parametry .

Pozdrawiam

P.S Jak dokonam zakupu to na pewno napiszę co wybrałem.