Zakup Monitora LCD '19

Witam mam zamiar zakupić monitor LCD 19 calowy mam do dyspozycji tak 700zł 800zł co polecacie? Oczywiście nowe szukam czegoś przez internet.

Dobry monitor. I czy jak mam słabą karte graficzną monitor moze nie dziłać czy coś mam Geforce 400 MX

Złączono Posta : 11.05.2007 (Pią) 18:58

Zastanawiam się też jaki tym panoramiczny czy ten zwykły lepszy. Szeroki czy wysoki?

Lepszy zwykły, w panoramicznym jest rozciągnięty obraz i za ciekawie to nie wygląda ;/

Czyli co przeglądarka czy tekst jest rozsiągniete, no ale wydaje mi się ze do filmów telewizji panoramiczny lepszy.

Text jest taki sam … jeżeli chodzi o przeglądarke … strony, które mają " zablokowany " rozmiar nie są rozciągane na cały monitor, tylko są środkowane … strony " niezablokowane " rozciągają sie na wielkość ekranu.

Fajnie ogląda sie filmy na panoramie, moim zdaniem dużo lepiej niż na " kwadracie " … to na pewno +

Coś dla pulpitośmieciarzy … dużo więcej miejsca do zaśmiecenia.

Minus jeżeli chodzi o przeglądanie zdjęć dopasowując do ekranu … są środkowane i dostosowane tylko do wysokości, także boki są niewykorzystane.

Ja mam panorame i jestem zadowolony … 22’’ spisują sie doskonale. No i wygodniej w programach typu AutoCAD na panoramie sie pracuje … większe przestrzeń pozioma.

Tyle. pzdr…

Więc tak. W panoramie nic nie rozciąga (chyba że pod DOSem), filmy są super, gry wsszystkie śmigają na panoramicznej rozdziałce (na zwykłej też), no jedyie te zdjęcia i obraz z tunera tv jest w 4:3. No i do fotoszkopa też b. dobry.

Problem jest w cenie, bo:

-za 700, 800zł kupisz dobry monitor 4:3 na matrycy MVA

-a panorame też kupisz tyle że na TN wide, a panorama na lepszej matrycy ISP to kosztuje jakieś 2-3 razy tyle :?

Szczerze mówiąć ja mam opcje 2 - (Samsung 931BW na TN) i teraz jak zobacze zwykły monitor to oczopląsu dostaje :o :smiley:

na takiej karcie na nominalnej rozdzielczosci nie pociagniesz , lepiej kup karte

czyli jakiej no słaba ale jak bym kare wymieniał to i płytę główną i procek trzeba by było juz wiec nie pociągnie na niej