Zakup monitora - Sony

Właśnie wysypał mi się mój Hyundai… Wysiadło odświeżanie oraz kolory migają…

Przeglądając allegro, natknąłem się na ten model:

:arrow: http://www.allegro.pl/item88750095_sony … ktura.html

Znam go, bo znajomy ma 15 calowy - nie męczy wzroku i ma płaski kineskop… Lecz ma zintegrowaną wtyczkę do karty grafiki… Ale to przy uważnym użytkowaniu chyba nie jest problemem…

Proszę o wypowiedzenie się na temat tego monitorka i ewentualnie, jeśli mogę prosić, o wskazanie alternatyw z allegro, ale z zaufanych źródeł (kup teraz) - monitory 17 calowe

Ten akurat który podałeś jest 19" (48 cm). 17" też są, wiem :smiley:

To co ciekawego znalazłem z monitorów TCR to:

http://allegro.pl/item88395756_nowe_mon … aniej.html

http://allegro.pl/item87582361_monitor_ … eszow.html

Nie kupuj LG, bo to jednorazowe dziadostwo.

Bzdura. Na jakiej podstawie tak twierdzisz???

Na podstawie moich doświadczeń z naprawami.

Przestań bzdury opowiadac.

Mam monitor LG i jakoś trzeci rok bez awarii chodzi.

Nie widze podstaw do takiego gadania. Zreszta nie tylko ja mam ten monitor i jest ok.

To że u Ciebie chodzi bez awarii to nic nie znaczy. To jest syf do którego nie ma nawet części. To tylko moje zdanie.

PS. Dla przykładu, ludzie mówili że zasilacze chiefteca są bardzo dobre i bezawaryjne, a u mnie już kilka napraw było w ciągu jednego roku.

To może nie umiesz sprzetu obsługiwac lub masz pecha. Nie pomyślałeś. ;]

Oplaca sie tego soniaka kupic bo ma 19" i jest tani moim zdaniem.

ewentualnie polecam Ci tego http://allegro.pl/item87582361_monitor_lg_flatron_f700b_gwarancja_rzeszow.html jest naprawde super mam go 3 lata i smiga jak trzeba zero problemow.

Soniaka jak najbardziej. Bardzo dobre monitory, sam niebawem będe zmieniał i też padnie na soniaka :wink:

@lazikar

Widze że zamiast odpowiedzieć na moje pytanie usuwasz mój post.

ODP: Bo forum to nie miejsce na prywatne dysputy. Lazikar

Słyszałem, iż od dłuższego czasu firma Sony nie produkuje

własnych kineskopów, tylko kupuje u konkurencji - Philipsa

i instaluje w telewizorach, przez co ich jakość się obniżyła.

Z monitorami będzie tak samo.

A co Do LG, to zgadzam się z lazikarem. Sam od już jakiegoś czasu posiadam monitor tej firmy i jestem zadowolony.

asterisk : no było coś takiego tylko nie wiem czy od Philipsa czy od kogoś innego, ale fakt faktem że coś takiego jest.

BuBos18 : ile tych napraw było w ciągu roku (chodzi o zasilacz) ? Kilka tzn. ile ? 5, 10 ? a teraz pomyślmy jaki to jest procent sprzedaży ? ohh patrzcie jakaś mała liczba po przecinku :x

Co do LG -> Flatron 775FT pierwszy model, 6 rok działania po 8h dziennie, bez awarii. Tylko znowu nie gadaj że w “serwisie” miałeś ileśtam sprzętu tego producenta, co to mnie obchodzi ? Jerzeli coś jest dore to jest dobre, myślisz że jak do Ciebie nie trafił żaden soniak to jest dobry ? Może poleciał do innego serwisu :x

“a teraz pomyślmy jaki to jest procent sprzedaży ? ohh patrzcie jakaś mała liczba po przecinku”

Słowo dobre i LG to dwa odpychające się słowa.

Ja tylko wypowiedziałem swoje zdanie w tym temacie, to że u jednego działa LG to nic nie znaczy. Ta firma od początku istnienia to wielka pomyłka.

A ja słyszałem że słonie umieją latać :slight_smile: Jeśli coś chcesz napisać, PISZ WTEDY GDY WIESZ NAPENWO żE TAK JEST! Po co pisać że gdzieś słyszałem, widziałem, itp, skoro nie wiesz czy napewno tak jest. W ten sposób właśnie powstają bajeczki, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Żródło

I co njważniejsze - pominąłeś meritum.

To już nie jest to samo Sony

Właśnie mamy okazję zobaczyć brak umiejętności rozumienia tekstu. Hitachi, Toshiba jak i Sony zaprzestały produkcji kineskopów, bo całkowicie przechodzą na TV i monitory LCD. Firmy nie zleciły produkcji kineskopów firmom trzecim! Po prostu zaprzestały wypuszczania nowych telewizorów jak i monitorów na kineskopach!

BuBos18 : no ok, ale czy zaprzestanie produkcji nie znaczy że można korzystać z kineskopów innych firm ? Ja słyszałem o tym z innego źródła.

Jasne że można, przyznam szczerze, że nigdzie jeszcze nie widziałem o takich kombinacjach.

To jeszcze mało widziałeś :frowning:

BTW

Nie przeginaj :evil:

Panowie nadeszły takie czasy kiedy jednemu producentowi nie opłaca się produkować danego produktu tylko z części wyprodukowanych przez siebie.

Miałem kiedyś takie foto na którym było wyszczególnione z jakich części, jakiego producenta składa się telewizor ELEMIS.

Polska była tylko obudowa i głośniczek Tonsila, reszta to była składanka różnych firm.

Od kilku lat śledzę rynek OTV i widzę że kiedyś była to walka producentów o rynek ale w tak szybkim postępie i wdrażaniu coraz to nowszej technologii wszyscy poszli na współpracę bo to im się opłaca.

Z tego co ostatnio zaobserwowałem to tylko Philips został jeszcze na rynku z producentów kineskopów, po prostu wszyscy się dogadali bo tak jest taniej.

Zapewne wpływ na taką sytuację mają telewizory plazmowe i LCD.

BuBos18 , czy jesteś pewny że producentem zasilacza w twoim monitorze LG jest LG ?.

Faktycznie mało widziałeś jak Asterisk napisał. W moim 15-letnim 20" OTV SAMSUNG na kineskopie jest naklejka SANYO, u teściowej w 21" OTV SONY scalaki to Philips i HITASHI a sterowanie z pilota firmu Siemens.

I co ty na to ?