Zakup nagrywarki DVD

(Stanki) #1

Jaką nagrywarke DVD polecalibyście??

Zastanawiam sie nad Lite-On SHM-165H65. Ewentualnie BenQ, HP.

Jakies inne propozycje?? Najlepiej z obsluga LightScribe. Do LG i Samsunga jakos nie mam zaufania.

(Miwidlak) #2

np. LiteOn LH-18A1H - z LS

ewentualnie NEC z Label Flash (podobne jak LightScribe ale są różne kolory podkładów)

WESOŁYCH ŚWIĄT

(Drojek15) #3

Heh mimo że nie masz zaufania do LG to jednak polecę ci nagrywarke tej firmy mianowicie

LG GSA-H22L - sam taką posiadam i jest świetnym sprzętem, a jeśli naprawde nie chcesz już LG to weź BenQ DW-1655.

(Remix) #4

Witam!

A ja mam Lite-On SHM-165H6S i bardzo go sobie chwalę. Płyty LightScribe bardo łatwo kupić przez Allegro, za przyzwoita cenę, nagrywa szybko i zgrabnie - póki co żadnych problemów.

Jak się zacznie psuć to sobie nową kupię - teraz nagrywarki DVD kosztują w granicach 120zł.

Ten napęd jest cichy, szybki i nagrywa poprawnie.

(Rew2) #5

Polecam BenQ 1655 albo 1650

(D4mianek) #6

ja polecam LG GSA-H22L posiadam ją i mam bardzo dobre zdanie jak i kolega czaki1000.

(Remix) #7

Witam!

Wiecie co... wniosek sam się nasuwa na myśl... w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia jaką się kupi nagrywarkę (no może oprócz profesjonalnych zastosowań), a i tak każda będzie poprawnie działała.

Nie ma nagrywarek idealnych - jak ma dobrą korekcję, to jest głośniejsza, jak jest cicha, to coś tam i tak w kółko. Niemniej wszystkie spełniają swoją rolę i nie ma się rozwodzić nad tym, która jest najlepsza.

Najbardziej sensownym rozwiązaniem podczas zakupu jest kierowanie się ulubiona firmą lub wyglądem, ewentualnie dołączonym wyposażeniem - bo cena też w miarę taka sama (no może z wyjątkiem Plextorów).

(Tytka1991) #8

Ja polecam tak samo jak R-L-Z czyli BenQ 1655 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :twisted: :twisted: :wink: :wink:

(Neon1992) #9

Polecam:

Lite-ON DVD+/-RW SHM-165H6S LightScribe BOX white / black

(Biancomp) #10

LiteOn podobno jest zrobiony na tanich podzespołach ja mam NEC z LabelFlashem - mimo że jak narazie wsparcie dla tej technologi oferuje tylko nero i to określona wersja ale pożyjemy zobaczymy. Ważne ze ten NEC ma full wypas wsparcie dla wszelkiej gamy formatów DVD ROM RAM I co tam jeszcze chcecie. Czasem tylko ten nero się nie chce włączyć ale dopuki nie używam labelflash to nagrywam na ashampoo całkiem dobry programik! !!