Zakup nagrywarki- jakie ma wymiary ? (kwestia szerokości)

Witam,

mam zamiar zakupić nagrywarkę dvd, zdecydowałem się na jeden z modeli LG. Przeglądając jednak stronę LG zaniepokoiła mnie jednak rzecz. Zaznaczyłem do porównania dwa napędy i producent podaje wymiary pierwszego:

a drugi:

No jak tak wziąłem miarkę w rękę to ponad 17 centymetrowy napęd nie zmieści mi się w obudowie a taki właśnie chciałem kupić #-o

na allegro z kolei różni sprzedawcy podają zamiennie szerokość tego napędu 173 i 146

szczerze to zgłupiałem…

Jak to standardowa nagrywarka do PC to wejdzie. Nagrywarki mają formę prostopadłościanu, wymiar podaje się: długość, szerokość, wysokość. Podaj jakie to modele bo na tej stronie wyświetla mi się biała plansza, logo LG i pdf który nie daje się pobrać.

To jest długość napędu (inaczej głębokość) czyli jak daleko do środka obudowy wchodzi napęd.

Ma to znaczenie takie że niektóre małe obudowy mają taki układ wewnątrz że zbyt długi napęd wsadzony do końca będzie zawadzał o inne elementy (np. płytę główną) czyli nie wejdzie do końca.

Ale w większości obudów jest dość miejsca.

Szerokość i wysokość jest zawsze ta sama zmianie podlega tylko długość napędu

Wg naszych norm podaje się wymiary w kolejności: długość, szerokość, wysokość. Długość możemy zastąpić przez głębokość

Ale przecież widać że ktoś się “rąbnoł” w tabelce. Wysokość napędu 165mm ?

Prawidłowo powinno być; DxSxW.

czyli to są wszystko błędy sprzedawców w opisach aukcji tak ?

chodziło konkretnie o dwa napędy

LG GH22NS50

oraz

LG GH22LS50

Pomyłka, to standardowe nagrywarki każda wejdzie do typowej obudowy ATX/mATX

LG GH22NS50 już zamówiona

dzięki wszystkim :slight_smile: