Zakup Neostrady - jaki modem i szybkość wybrać?

Zamawiam właśnie neo przez internet z oferty: "neostrada tp - megaInternet "- zestaw startowy do komputera stacjonarnego zawierającego kartę sieciową i porty usb 2.0.

Nie potrzebuję sieci bezprzewodowej więc Livebox jest mi chyba niepotrzebny? Potrzebuję tylko samego dostępu do internetu na komputerze stacjonarnym! Mam w domu telefon stacjonarny TP SA z abonamentem - plan tp 60 minut za darmo!

Mam problem - nie wiem jaki modem mam wybrać w formularzu zamówienia: Sagem F@st 800 USB czy SpeedTouch 330 USB?

Który jest lepszy i dlaczego? Czym różnią się od siebie?

Są jeszcze 2 inne modemy SpeedTouch 516(i) i SpeedTouch 546(i), ale ich się chyba nie zamawia do instalacji neo na komputerze stacjonarnym? (zwykła instalacja, na stacjonarnym kompie)

Nie wiem o co chodzi z tymi modemami? Do czego są te w/w 2 modemy SpeedTouch 516(i) i SpeedTouch 546(i)?

Czy neo 512 Mb jest wystarczająca do domowego użytku (komputer do celów bardziej domowych/biurowych, przeglądania neta i komunikatorów w tym Skype, bez żadnych innych użyteczności typu p2p, gry itp.). A może lepiej zamówić 1024 Mb? Tylko czy jest taka potrzeba?

Proszę o pomoc! Nie wiem co mam w tym formularzu zaznaczyć/wybrać/wpisać!

Sorki, ale zadajesz tyle pytań… Chyba na większość z nich możesz dostać odpowiedzi od konsultanta TP - w tym akurat mogą pomóc. Jesli pytasz, czy dla celów domowych starczy 1 Mb i bez ściągania z sieci, to zaczynam podejrzewać, że sobie żarty robisz. Pozdrawiam

przemox nie każdy musi się na tym znać.

Trabant123 dla mnie speedtouch mniej problemó z nim jest.

Bez modemu nie będzie działać neostrada.

Na cele domowe 1MB w zupełności wystarcza.

Ja mam 512 kb/s, a troszke lubię ściągać ;]

Zależy mi głównie na podpowiedzi, który modem i jaką szybkość Neostrady wybrać?

Dzięki Aju za podpowiedz! :slight_smile:

Może ktoś jeszcze coś podpowie?

Co do pytania jaki modem, to tylko i wyłącznie SpeedTouch …o problemach z Sagemami możesz poczytać na forum - wystarczy użyć szukajki!

516 i 546 to routery, 516 ma jeden port ethernetowy, 546 ma ich 4.

-jednak nie są to tzw. “modemy za złotówke” …dlatego tez decydując się na któryś z nich, musisz przygotować się na dodatkową opłate rzędu kilkuset zł. - dokładne info znajdziesz w cenniku na stronie TP.

Co do opcji/prędkości - zalezy od Twoich wymagań i $, którą chcesz/możesz wyłożyć. Jeżeli masz zamiar sporo pobierać, to wybierasz np. 1 Mb lub więcej …jeśli jednak pobierać masz zamiar rzadko i niewiele, to w zupełności wystarczy 256 lub 512 - no chyba że nie masz co z kasą robić :stuck_out_tongue:

za te “kilkaset” zł to wole sobie router ADSLowy np. Linksys WAG200 kupic a jakość polaczenia bede mial z pewnoscia lepszą niż na modemie SpeedTouch…

mialem modem sagema - zamienilem na router -> bardzo dzine bo modem ten generowal jakby dodatkowy ruch w sieci… nie wiem jak SpeedTouch ale sagem byl po prostu beznadziejny.

ja mam neo 512 ale na 2 kompy (drugi odpalany od czasu do czasu) wiec mi styka, ale jeszcze niedługo 3 sie pojawi :smiley: i trzebabedzie chyba zwiekszyc predkosc do 1 mb…