Zakup nowego DVD


(Rafael83) #1

Witam.

Potrzebuję kupić odtwarzacz DVD i mam wielki dylemat.

Kolega kupił ze 2 lata temu tanie dvd marki WIWA i do dziś wszystko mu hula aż furczy. Ja kupiłem z 1,5 roku temu dvd Panasonic za 2x taką kasę jak ta Wiwa i niedawno umarło. W sumie to miło z jego strony bo dobrego bym nie wywalił a problemów sprawiało co nie miara, np. powinno czytać divxy ale nie wszystkie dawało radę, aktualizacji niema do tego modelu itd.

Tak więc czy ktoś może mi polecić jakiś znośny odtwarzacz? Proszę o podanie przykładów z allegro lub sklepów internetowych. Chciałbym wydać MAX 200zł jednak droższe propozycje są także mile widziane jeśli są warte zainteresowania.


(fiesta) #2

(neo10) #3

Także polecam wyżej polecaną wiwę chyba że możesz wydać trochę więcej to bierz http://www.allegro.pl/item517146080_dvd ... szawa.html jest to dużo lepszy odtwarzacz na częściach sony i philipsa z lepszym prockiem z usb 2.0 itp.. ;] warto dopłacić ;] Sam przez parę ładnych lat byłem użytkownikiem różnych modeli wiwy i nigdy złego słowa o nich nie powiem ;] ostatnio kupiłem tego fergusona i w skrócie tego co mi brakowało jest w fergusonie i jestem super z niego zadowolony ;] ogólnie polecam ;]


(Kpc21) #4

Wiwa/Korr/Belwood to dokładnie to samo, różni się layoutem.


(dark__jedi) #5

np. to:

http://allegro.pl/item517789861_ferguso ... vx_hd.html


(neo10) #6

Ten ferguson to nowszy model tego którego ja polecałem wyżej, także jest niezły choć na zupełnie inne menu itp.. według mnie trochę gorszę :confused: No i cena jeszcze wyższa no ale za to dużo lepszy procek i odtwarzanie filmów zapisanych w Divx HD 720p ;]


(Błażej) #7

Niestety opis troche oszukuje bo filmów w FullHD nie odtworzy ponieważ te ważą więcej niż 4.7GB a płyt BR to nie obsługuje :slight_smile:


(Rafael83) #8

4,7GB to ma zwykła płyta dvd a czy ten odtwarzacz nie odtworzy płyty dwuwarstwowej, która ma dwukrotnie większą pojemność?

W opisie aukcji D880hx widnieje że obsługuje 1080p (FullHD) a dalej na innej aukcji z DVP868HD wypisane są różnice odnośnie tego pierwszego i DVP ma właśnie obsługiwać 1080p (FullHD). Wniosek z tego taki że opisy to można między bajki włożyć.

Najbardziej podoba mi się taka oferta:

http://allegro.pl/item513106361_dvd_fer ... _euro.html

Czy istnieje jakiś sprzęt obsługujący RMVB?


(dark__jedi) #9

Znalazłem jeszcze na 720p Mantę:

http://allegro.pl/item516906020_manta_d ... _hdmi.html

ale nie wiem jak z rozdzielczością po upscalingu bo gniazdo HDMI jest ver. 1.1 upscaling tylko do 1080i a na stronie producenta coś mamroczą o 1080p...


(Splocki) #10

Ja polecam Mante dodatkowo ma czytnik kart i USB. Palce lizać.

I zapłaciłem za nią 179 PL. Gwarancja 24 miesiące.

manta_t2.jpg


(dark__jedi) #11

dante77 , powoli taki sprzęt przechodzi do lamusa, proce odtwarzaczy muszą być bardziej wydajne do materiałów o wyższej rozdzielczości. To jest tylko lepsza wersja sprzętu, którym jest zalany rynek pod postacią wielu różnych firm.


(Splocki) #12

Oczywiście masz rację, zwłaszcza w dobie dysków multimedialnych i centrów Multimedialnych wifi.

Ale mi on w zupełności wystarczy.

-- Dodane 07.01.2009 (Śr) 13:43 --

Oczywiście masz rację, zwłaszcza w dobie dysków multimedialnych, coraz tańszych odtwarzaczy blueray i centrów Multimedialnych wifi.

Ale mi on w zupełności wystarczy.


(dark__jedi) #13

Każdy orze jak morze, ja jadę na Emperorze IV, wcześniej na III i Basic.

Ostatnio wyszedł DivX 7 czyli będą zmiany, następny mój odtwarzacz będzie z HDMI i HD ale dopiero jak to wszystko się unormuje bo ten co mam starcza mi, choć proc czasem nie domaga w plikach wagi 1,4Gb wzwyż przy dużej ilości szczegółów.


(Rafael83) #14

Zakupiłem DVD Ferguson D880HX. :smiley:

Na początku nie czytał plików z pendrive'a ale po zaktualizowaniu oprogramowania wszystko działa.

DivX z płyty dvd wczytuje się w 1-2 sekundy a z USB 5 sekund więc wydaje mi się, że szybko.

Jestem zadowolony z zakupu. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.