Zakup nowego komputera stacjonarnego

Witam,

Jako, że mój sprzęt stacjonarny jest już dosyć stary myślę w najbliższym czasie nad jego wymianą. Patrząc na skąpiec.pl złożyłem przykładowy zestaw, który by mnie interesował. Oto jego specyfikacja:

[775] Procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GH 1MB - 229.00

[iNT][775] Płyta Abit IP35-E - 299.00

Patriot 2 GB CL4- 157.00

XFX GeForce 8600 GT XFX 512MB HDTV i DVI (PCI-E) - 339.00

Sprzęt chcę wykorzystać praktycznie do wszystkiego: gry, grafika 3D, oglądanie filmów hdtv itd. Więc liczę na wydajny sprzęt za nieduże pieniądze.

Zasilacz oczywiście mam jeszcze w miarę dobry, więc na razie nie myślę nad jego wymianą i podejrzewam, że spokojnie udźwignie taki sprzęt.

Prosił bym o wasze sugestię i ocenę zestawu, który wybrałem.

Ile kasy na całość?

Pentium DC E2160

Abit IP35-E

Palit 8600gt sonic+

co to za zasilacz? (marka, moc)

proca obowiązkowo kręcić… a dysk będziesz brał? przydałoby się wziąć coś na SATA II

planuje się zamknąć w okolicach 1000zł, zasilacz koło 400W, marki już nie pamiętam ale wiem, że strasznie ciężki jest tak więc na pewno nie jakiś szajs. A jeśli mimo to komputer by był niestabilny to wtedy zdecyduje się jeszcze dodatkowo kupić nowy zasilacz. Moja karta grafiki nie jest za wydajna, którą wybrałem ?

Płytę główną bierz MSI P35 Neo2 FR, Abity mają problemy można poczytać na Purepc np. zawieszanie się podczas włączanie czy przeglądania biosu)

Kartę bierz tjw. 8600gt palit sonic+ dlatego ze za tą samą cenę masz większą wydajność (większe fabrycznie takty)

Zasilacz Amacrox AX450

To może Foxconn P35AX-S ? Zależy mi na płycie, na której osiągnę naprawdę dobre wyniki w podkręcaniu, gdyż planuje procesor kręcić minimum na 3,2Ghz.

Obyś nie trafił na foxie tak jak ja 355fsb wall, co daje mi tylko 3.2Ghz na procku :cry:

Z tego co wiem to pojedyńczy przypadek, a płyta naprawde dobra

może być choć brałbym P35A lub P35 Neo2 FR

Ale to chyba wall procka niż płyty, no nie?

No to już sam nie wiem co za płytę brać. 300zł to nie znowu tak mało jak na płytę chyba. Ktoś się orientuje jak z grami najnowszymi będzie przy 3,2Ghz i tym gf8600 palita ?

Proc ma walla na ~460fbs więc spokojnie ponad 4Ghz by się dało :mrgreen:

Niestety jakiś trefny model płyty mam. I tak płyta idzie na sprzedaż i kupuje tą samą

BTW bierz msi albo foxa

A jak będzie się komputer sprawował w grach ? Podkręcony palit sonic+ i 3,2Ghz procesor ?

Podoba mi się ten MSI P35 NEO2-FR. Ładnie widzę chłodzenie zrobione tam jest.