Zakup nowego komputera stacjonarnego

(Busterje) #1

Witam,

Jako, że mój sprzęt stacjonarny jest już dosyć stary myślę w najbliższym czasie nad jego wymianą. Patrząc na skąpiec.pl złożyłem przykładowy zestaw, który by mnie interesował. Oto jego specyfikacja:

[775] Procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GH 1MB - 229.00

[iNT][775] Płyta Abit IP35-E - 299.00

Patriot 2 GB CL4- 157.00

XFX GeForce 8600 GT XFX 512MB HDTV i DVI (PCI-E) - 339.00

Sprzęt chcę wykorzystać praktycznie do wszystkiego: gry, grafika 3D, oglądanie filmów hdtv itd. Więc liczę na wydajny sprzęt za nieduże pieniądze.

Zasilacz oczywiście mam jeszcze w miarę dobry, więc na razie nie myślę nad jego wymianą i podejrzewam, że spokojnie udźwignie taki sprzęt.

Prosił bym o wasze sugestię i ocenę zestawu, który wybrałem.

(piotrekplay) #2

Ile kasy na całość?

Pentium DC E2160

Abit IP35-E

Palit 8600gt sonic+

co to za zasilacz? (marka, moc)

proca obowiązkowo kręcić... a dysk będziesz brał? przydałoby się wziąć coś na SATA II

(Busterje) #3

planuje się zamknąć w okolicach 1000zł, zasilacz koło 400W, marki już nie pamiętam ale wiem, że strasznie ciężki jest tak więc na pewno nie jakiś szajs. A jeśli mimo to komputer by był niestabilny to wtedy zdecyduje się jeszcze dodatkowo kupić nowy zasilacz. Moja karta grafiki nie jest za wydajna, którą wybrałem ?

(Rastko1) #4

Płytę główną bierz MSI P35 Neo2 FR, Abity mają problemy można poczytać na Purepc np. zawieszanie się podczas włączanie czy przeglądania biosu)

Kartę bierz tjw. 8600gt palit sonic+ dlatego ze za tą samą cenę masz większą wydajność (większe fabrycznie takty)

Zasilacz Amacrox AX450

(Busterje) #5

To może Foxconn P35AX-S ? Zależy mi na płycie, na której osiągnę naprawdę dobre wyniki w podkręcaniu, gdyż planuje procesor kręcić minimum na 3,2Ghz.

(Błażej) #6

Obyś nie trafił na foxie tak jak ja 355fsb wall, co daje mi tylko 3.2Ghz na procku :cry:

Z tego co wiem to pojedyńczy przypadek, a płyta naprawde dobra

(Rastko1) #7

może być choć brałbym P35A lub P35 Neo2 FR

(Rastko1) #8

Ale to chyba wall procka niż płyty, no nie?

(Busterje) #9

No to już sam nie wiem co za płytę brać. 300zł to nie znowu tak mało jak na płytę chyba. Ktoś się orientuje jak z grami najnowszymi będzie przy 3,2Ghz i tym gf8600 palita ?

(Błażej) #10

Proc ma walla na ~460fbs więc spokojnie ponad 4Ghz by się dało :mrgreen:

Niestety jakiś trefny model płyty mam. I tak płyta idzie na sprzedaż i kupuje tą samą

BTW bierz msi albo foxa

(Busterje) #11

A jak będzie się komputer sprawował w grach ? Podkręcony palit sonic+ i 3,2Ghz procesor ?

Podoba mi się ten MSI P35 NEO2-FR. Ładnie widzę chłodzenie zrobione tam jest.