Zakup nowego komputera

Dobry zestaw ale ramy do zmiany na 800MHz CL5 a najlepiej z CL4 bo z CL6 będą spowalniać kompa a to dlatego że procki AMD nie lubią wysokiego CL.

Co do zasilacza to bym brał Modecom MC-350ATX mocniejszy i cichszy od tego Chiefteca.

Jak masz monitor LCD z DVI to lepiej pod DVI podłączyć bo jest lepsza jakość obrazu niż na d-sub

na znak.pl znalazłęm prawie wszystko co mnie interesuje; mobo, zasilacz, proc… Niestety nie ma ram’u Goodram 2 x 1gb 667mhz cl4.

Z tego co rozmawiałem ze znajomym, to móił, że jest dość zauważalna różnica między CL5 a CL4. Co robić?

Gość z serwisu znaki.pl z którym rozmawiałem, polecił mi to

niestety nie znam firmy GeIL (co moze wynikac z mojej niewiedzy na temat sprzętu), więc mozęcie mi powiedzieć, czy warto brać ten ram? Można zaufać pamięciom od GeIL?

Jeśli tak, to w sumie reszta części jest ok, i nic tylko zamawiać…

wybaczcie, że tak zawracam głowę, ale wole kompa złożyć “z głową”, jak już przekonaliście mnie, żebym nie kupował gotowego ; )

tak btw. złożenie kompa jest trudne? podejżewam, że mająć większość rzeczy zintegrowanych, specjalnie skomplikowane to nie będzie, ale to tylko moje domniemania

-różnica jakaś jest, przy kościach z cl4 jest większa szansa że na 800mhz pójdą

-geil dobra firma, bardzo przyzwoite ramy robią

-wystarczy czytać instrukcje, studiować obrazki i nie może być problemów.

ehh, pochodziłem trochę po miejskich sklepach komputerowych, i praktycznie nikt nie poleca foxconn’a. Dlaczego? Każdy twierdzi, że mobo asus / gigabyte będzie lepszy. Jeden gosć powiedział mi, że za 389zł mam płytę asusa (z kartą radeona 1200) i athlona x2 4400+. Ten sam gosć, za modecoma 350w powiedział mi 69zł. Za całoś (ram, mobo, procek i zasilacz) powiedział mi coś koło 450zł…

No ręce mi opadają, i już nic nie wiem co jest dobre, a co nie…

Olac wszystkich sprzedawców, i brac na znaki.pl taki zestaw? :

AMD Athlon 64 X2 EE 4200+ BOX (Socket AM2, 64bit, 65W) (ADO4200CUBOX) 205.00 zł

Foxconn K8A690VM2MA-RS2H (AMD 690V) [DDR2, PCI-E, KG] 152.00 zł

Modecom MC-350ATX 2.0 (350W), pasywne PFC (1x120mm) 99.00 zł

DDR2 2x1024MB PC-667 GeIL CL 4 12-4-4 166.00 zł

Najtańszą obudowę jaką znalalazłem w mieście to koło 70zł.

wszyscy sprzedawcy polecają asusa jaki by on nie był choć na AM2 są dobre asusy np Asus M2A-VM AMD 690G (unikaj kombinacji z MX i chipsetami nForce 430)

co do modecoma 350W to chodziło mu o Feela a nie o MC oni nie widzą różnicy dla nich modecom to modecom co świadczy o ich niekompetencji i nieznajomości sprzętu

co do ramu to nie bierz Geila juz lepiej wziac coś OCZ np. Platinium rev. 2 i bierz w znaku to co napisałeś tyle że z innymi pamięciami obudowa najtańsza to kiepski wybór za 50zł więcej masz już CoolerMaster Elite E331, która będzie 3000000x lepsza od najtańszej

No to bierz tego, tylko obowiązkowo dopłać do 2GB ramu

no i tutaj pisze taktowanie procesora 2,3GHz czyli masz pewność że dostaniesz na rdzeniu brisbane, a nie jakieś odpadki rewizji F2

nie udało mi się znalexć wszystkich części w jednym sklepie, wiec mobo, procka i zasilacz kupie na znaki.pl, a ram kupie ten i tu. Te ramy to CL4?

Będzie okej?

lipne te ramy, wg. specyfikacji potrzebują do pracy z cl4 i 800Mhz napięcia 2,1V - poszukaj OCZ PLATINIUM REV.2 lub PATRIOT LLK cl4 ddr2-800.

sprzedawcy polecają to, co jest drogie i nie schodzi… (zwłaszcza co nie schodzi) nie słuchaj ich :slight_smile:

wolisz słuchać sprzedawców którzy nawet nie wiedzą co sprzedają (nie wszyscy ale większość) czy nas na forum którzy czytają testy itp. ?

gigabyte zrobił jedną dobrą mobo ale i tak jest droga… jak na swoje możliwości…

co do ram:

za tą cene masz lepsze OCZ Platinum rev2…

Athlon X2 3600+ 139zł

http://allegro.pl/item312019101_megapro … _oem_.html

ARCTIC COOLING - ALPINE 64 27zł

http://allegro.pl/item312305796_arctic_ … _am2_.html

FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H 163zł

http://allegro.pl/item311992348_foxconn … vga_p.html

A-DATA DDRII 2 GB 135zł

http://allegro.pl/item316294474_a_data_ … z_cl5.html

FORTRON FSP400-60PFN 57zł

http://allegro.pl/item313794743_zasilac … _400w.html

MUSTANG 1072B 39zł

http://allegro.pl/item310340189_nokaut_ … od_ss.html

Więcej się nie dało uszczuplić

czy Płyta Foxconn A690GM2MA-RS2H ma możliwość ustawienia napięcia 2.2V dla tych patriotów?

napiecie pamieci ram na tym foxie mozna podbic, do 2,4v

Zakupiłem cały zestaw (mobo + procek + ram + zasilacz) na apollo.pl i czekam na przesyłkę.

Teraz tak studiuje temat skłądania tego wszystkiego “w kupę”, i wyczytałem, że procesor może (powinno się?) posmarować pastą. To obowiązkowe? A raczej, czy warto? Podejżewam, że jakoś to podnosi stopień chłodzenia (?) procesora, tylko napiszcie jaką pastę kupić, najlepiej z takich bardziej dostępnych (sklep komputerowy w mieście).

Przechodząc do obudowy, pomimo tego, że zdaje sobie sprawe, że drozsze są lepsze, kupie jedną z najtańszych, ponieważ środki się już wyczerpały praktycznie całkowicie. Czytałem coś o jakichś dodatkowych wiatraczkach, one będą w zestawie z obudową, czy dokupywać je osobno? Jak tak, to o jakich wymiarach?

Czytałem jeszcze, że pamieci ram, któe pracują w systemie dual channel (jak te które kupiłem) powinno się wsadzać do różnokolorowych gniazd (np. jedną kość do żółtego gniazda, a drugą do niebieskiego) to prawda?

Jak kupiłeś proca w wer box to pasta będzie na radiatorze dodanym do proca.

Pasta zawsze musi być na procu, każdy proc inaczej reaguje na brak pasty.

Pasty od firmy Arctic, Zalman, OCZ , jak by tych nie było to Aksa, Thermalright, unikać Titan (szczególnie Silver TTS,najlepiej nawet nie patrzeć w ich kierunku bo przez samo patrzenie na ich produkty można się pobrudzić), lepiej od titana kupić Sylikon AG Chemii

Dual zwykle osadza się w slotach tego samego koloru, poczytaj w manulalu.

Można radiatorem pociapkać procesor i rozprowadzić pastę, lub zdjąć trochę z radiatora i przełożyć na procesor, jeśli to zrobisz umiejętnie to wystarczy, jak jesteś kiepski w pracach ręcznych to sie lepiej za to nie bierz xD

Do twojego zestawu nie potrzeba żadnych dodatkowych wiatraczków, a co do pamięci Ram to wręcz przeciwnie, masz włożyć w jednokolorowe sloty.

OT: Tobi skąd wytrzasnąłeś ten config ?! nie ma to jak core 2 duo :slight_smile:

yyy… po co?

polecam pastę Arctic Silver 5… cena to ok. 15zł a to bardzo dobra pasta…

ocz ultra 5+ też jest dobra (troche lepsza od AS5) ale kosztuje 2 razy tyle…

OT: lukaszzek spostrzegawczy jesteś… :stuck_out_tongue:

Witam ponownie, po małej przerwie. Części do mnie dotarły, poskładałęm prawie wszystko do kupy… własnie, prawie.

Otóż na mobo mam port 24pin. Z zasilacza wychodzą kable 20pin, i tak jakby dołaczonym do niego (ale osobna wtyczka) 4 pin.

Wtyczka 20pin wchodzi bez problemu. ale ta 4 pin, co kształtem pinów pasuje do tych “dziurek” we wtyczne na mobo nie wchodzi do końca. Ma w sobie takie “nóżki” co nie pozwalają jej do końca wejsć w to gniazdo. brakuje ok. 2mm żeby siedziało do końca.

Podejżewam, że tych nózek ścinać nie trzeba… : P

Osobną złączke 4pin podłączyłęm do portu ATX 12V.

To wystarczy? Co zrobić z tą wtyczką 4pin, która nijak nie chce tam wejść? Kupowac jakieś przejsciówki?

Jeśli nie wepne tej wtyczki, to czy coś się stanie? Komp będzie mniej stabilny, czy coś?

Nie podłaczałem go jeszcze do zasilania…

powinna być wtyczka którą można połączyć z 20pin…

http://www.lutynia.pl/allegro/4life06.jpg

coś takiego (po prawej)

pewnie źle sprecyzowałem posta, wtyczka 20pinów jest, i została podpięta do mobo.

Została jedynie nie podpięta ta 4 pin (ta co jest na zdjeciu po prawej). Ta co jest na zdjęciu po lewej (4piny chyba, i z takim zaczepem z jednej strony) podpiąłem do złącza ATX 12V bodajże.

no to musisz złączyć 20pin i 4pin…

wyciągnij 20pin i przypasuj do 4pin…