Zakup nowego monitora

Witam. Zastanawiam się ostatnio nad zakupem nowego monitora, LCD oczywiście. Interesują mnie teraz parametry, które z nich są ważne? Najbardziej chciałbym chyba któryś z rodziny LG. Tylko roznice cen sa dosc wysokie. Czy np miedzy kontrastem 1:1400 a 1:2000 jest duza roznica? Czy to duzo poprawia jakosc? Czy roznica miedzy czasem reakcji 4ms a 8ms jest mocno widoczna? Komputer jest czesto wykorzystywany do gier wiec mysle ze ma to znaczenie. Kat widzenia raczej nie gra tu roli. Miedzy 160-170 mi nie robi roznicy. Na co jeszcze moglbym zwrocic uwage? Ale przedewszystkim prosze o odpowiedzi na powyzsze pytania :slight_smile:

Doominator , jaki masz zasób pieniężny? Dlaczego akurat powiedziałeś, że z rodziny LG?

kąty zależy w jakiej skali mierzone… bo zazwyczaj większość producentów przy monitorach TN podaje po 160 stopni, a w rzeczywistości zmiana nasycenia kolorów jest widoczna już po 140stopniach… i wtedy widzi się różnicę z takim PVA/MVA 178 stopni :slight_smile: matryce TN mają też kontrast praktycznie na poziomie do 1:700. To co LG podaje w swoich niektórych modelach czyli 1:1300, 1:2000 to albo bujda albo monitory z jakimiś dopalaczami, w których efekt i tak będzie gorszy od MVA w tej samej cenie :smiley:

Czyli że odradzacie mi LG? Skoro tak kłamią? :stuck_out_tongue: W takim razie jakiej firmy monitor byłby dobry? Gdzie nie kłamią i w ogóle :stuck_out_tongue: Parametr 1:1400 jest wystarczający czy już lepiej dać więcej za 1:2000?

Sądzę, że dobry będzie samsung, belinea, iiamaya- ci chyba mają najlepsze moniaki :wink:

PS. Poczytaj stronę i zastosuj się do niej.