Zakup nowego monitora

(Ble890) #1

Witam,

posiadałem do tej pory monitor LG o oznaczeniu l196wtq

jest to panoramiczna 19" byłęm z niej bardzo zadwolony do czasu kiedy przestała działać.

Nie włącza się. Coś z zasilaniem. Tzn bezpiecznik w środku cały:/ więc cos za bezpiecznikiem poleciało.

nie wiem nie orientowałem się jeszcze czy opłaca się go naprawiać, czy też może kupić nowy.

Chciałbym coś podobnych rozmiarów. tzn jakąś 19 panorame. Myślałem o czymś większym ale jakoś mam watpliwości.

Co możecie polecić w podobnych parametrach?

(Rst00) #2

Taka naprawa może kosztować w granicach 100-150 zł tzn. tak konkretniej było w moim przypadku gdy mi padł monitor. Był to serwis, który zawsze brał stałą kwotę i sam lokalizował usterkę, czyścił, wymieniał zużyte podzespoły itd. Możesz spróbować do właśnie takiego serwisu oddać ten monitor, może coś poradzą. Co do nowego, to ja zdecydowanie polecam coś większego, praca przy 22" jest o wiele wygodniejsza + można to nawet traktować jako mały telewizor i oglądać na nim spokojnie filmy :slight_smile:

(system) #3

co myślisz o takim

http://www.agito.pl/monitory-led/samsun ... 963-393350

a tutaj 19nastka

http://www.agito.pl/monitory-led/asus-1 ... =963-61630

ale myśle,że ten 21 jest lepszym wyborem,a cena praktycznie taka sama

(Ble890) #4

Dzięki za odpowiedzi.

No właśnie chętnie bym kupił coś koło 21" albo więcej ale nie wiem czy wa grach itd uciągnie to moja grafika 8800gt 512

(nowakjac) #5

Sam mam 8800GT (poddana małemu OC) i monitor LG 22'' który planuję zamienić w niedługim czasie na 27''. Reszta sprzętu jak w podpisie. Jeśli chodzi o gry to w zasadzie odpalają się wszystkie (aczkolwiek nie próbowałem np BF3 - nie interesują mnie takie). Ostatnio byłem pod wrażeniem karty gdy podczas instalacji Skyrim wyskoczyła informacja że nie spełniam wymagań jeśli chodzi o grafikę a mimo wszystko gra chodzi na ustawieniach High przy rozdziałce 1650x1050(30-40 fps). Myślę że z tym nie będziesz miał problemu.

(Ble890) #6

hm to dzięki to zastanowię się powaznie nad jakimś 21-22

Dzieki za odpowiedzi.

I jeszcze jedno im większy kontrast tym lepiej?

A jak z jasnością?