Zakup nowego routera adsl i switch'a. Pomoc w wyborze

Witam.

Więc musze w robocie wymienic switch i router. Obecne mają już swoje lata i często sie zawieszszają wymagają resetów itp.

I czas zakupic nowy switch i router.

Router potrzebuje adsl zeby podpiac neo pod niego. i do tego switch 8’portowy. Nie wiem zabardzo jaki sprzet wybrac. Slyszalem ze lepszy np. jest switch zasilany z sieci z 230~ v niz z zasilacza 12V bo kazdy spadek napiecia i switch sie wieszsza. Nie mam zbyt duzego budzetu wiec nie wiem jakims sprzetam sie zainteresowac. Poiwedzmy ze limit moj to 500 zl. W tym musze jeszcze odswiezyc troche kabli bo sa juz ponadkruszane. Jakies propozycje zastanawialem sie nad routerem i switchem z D-link’a

D-Link ADSL2 Router DSL-2542B taki router i taki switch D-Link DGS-1008D GigaExpress Switch 10/100/1000 Mbit/s 8-port.

Co powiecie o tym sprzecie ? warty swojej ceny czy porozgladac sie za czyms innym ?

Witam!

Bardzo dobre i łatwe w konfiguracji są routery Pentagram.

D-LINK zazwyczaj stosuje w firmach, które mają dostęp do internetu za pomocą neostrady i myślę, że ten sprzęt będzie wystarczający.

Reklamę usunięto

Według mnie najstabilniejsze i wydajne sprzęty sieciowe ma PENTAGRAM.

Sam mam sieć opartą na 3 routerach i modemie ADSL na którym pracuje 6mb łącze.

Wszystko działa stabilnie bez zawieszania, menu routerów konfiguruje się prosto i zrozumiale oraz działa ono bardzo szybko.

wpralbert , radzę zaprzestać wykorzystywanie forum jak słupa ogłoszeniowego. To nie jest dobre miejsce na reklame.

TP-Link 8901

TP-Link 8910

Switch dajmy jakiegoś 3com’a