Zakup nowej karty graficznej, maly dylemat

Witam !

zamierzam na dniach kupić nowa kartę graficzna , do tej pory chciałem kupić GF 550 ti od Zotac’a z amp (120 €) ale poczytałem trochę i zdecyduje się jednak na Radeon’a 6850 od XFX:

https://vv-computer.de/shop/article/503974-PCIe-1024MB-HD6850-XFX-800M-aktiv%2CDP%2C2xDVI%2CHDMI

Wpadło mi jednak dzisiaj do głowy ,ze Radeony nie działają z Physix , mógłby ktoś mi wyjaśnić ta kwestie ? Jak wygląda sprawa z grami które wymagają Physx ? No i oczywiście co sadzicie na temat tej karty .

Pozdrawiam

Edit*

O ile się nie mylę to moja płyta główna obsługuje PCI-E 1.1 a karta 2.0 , nie będzie żadnych problemów ? lub straty wydajności ?

Ja też mam Radeona, a jak gra wymaga PhysX to po prostu je instaluję :smiley: Nic więcej nie trzeba. Tu chodzi o to aby program był na kompie.

Działa wtedy tez ten Physx ? mam na myśli efekty , czy po prostu ich nie ma (za długo mam Gf -.-)

Physx nie jest ci chyba aż tak bardzo potrzebne to tylko wspomaga efekty specjalne (prawdopodobnie wygląda wszystko realniej ale ja i tak nie podzielam zdania twórców co jest realne to realne a co wirtualne nigdy realne nie będzie taka mała dygresja) no chyba, że jesteś maniakiem gier komputerowych i nie możesz bez tego żyć to inna sprawa. Ale też co prawda to prawda jeśli już kupować to też coś porządnego, a nie żeby sobie odpuszczać, wszystko zależy od sytuacji.

No i tam coś było na rzeczy chyba z Mafią 2, ale nie powiem ci dokładnie.

Efekty nie działają, ale gra nie drze się że nie ma PhysX :smiley: A te efekty mało dają, jak masz dx10/11 nie ma różnicy praktycznie :F

Trochę zabawy w Ati Catalyst i masz to samo :stuck_out_tongue:

O ile się nie mylę to ten cały Physx to silnik fizyczny który oblicza efekty przez GPU karty graficznej … i osobiście nie muszę tego mieć i widocznie jak ATI nie stworzyło alternatywy to nie musi być to aż tak ważne … chyba ?

Ogólnie chodzi mi o to czy nie ma problemu działania gier które wymagają tego physx’a na kartach ati… jak nie to gitara gra no i oczywiscie jeszcze :

O ile się nie mylę to moja płyta główna obsługuje PCI-E 1.1 a karta 2.0 , nie będzie żadnych problemów ? lub straty wydajności ?

No i oczywiście co sadzicie na temat tej karty .

Karta jest szybka wydajna i chłodna, co do ciszy nie wiem. Mój kolega ją ma i jest zadowolony (ma gigabyte 6850 )

Co do złącz NIE WIEM xD

Przecież physix nie poprawia grafiki, tylko odpowiada za obsługę fizyki, przewracające się beczki, połamane drzewa, opadające liście itd…

Większość efektów fizycznych typu ragdoll, tkaniny itd, może spokojnie działać na cpu, tylko że wolniej.

Ati już nie istnieje, AMD rozwija obecnie implementację bulleta pod openCl.

Część efektów będzie po prostu wyłączona.

I wszystko jasne :wink:

Pozostaje tylko jeszcze pytanie z szyna PCI i wpadło mi jeszcze jedno , czy procek nie będzie obniżał potencjału karty ?

W grach które korzystają z 4 rdzeni na pewno będzie wolniej.

Assasin2, gta iv, i być może najnowsze ‘produkcje’, ale ja w takie nie gram poza skajrimem, więc nie wiem jak tam z wymaganiami, będziesz musiał poszukać na stronie producenta.

Z tego co pamiętam pcie 2.0 miało być kompatybilne wstecz, z tego co wyczytałem na wiki, pcie 2.0 jest kompatybilne wstecz :stuck_out_tongue: Niestety nie wiem jak z wydajnością.

Ja się tam nie znam, nie da się w tym Athlonie odblokować 4 rdzeni ? Chyba że ma 2 fizyczne to się nie da ;d

Nie da się odblokować tego Athlona.To stary procesor będzie wąskim gardłem dla karty.Z pcie nie będzie problemu.

A wiec karte dzisiaj kupilem (tylko , ze od saphire - nie chcialo mi sie czekac ) wiec temat jak dla mnie do zamkniecia.