Zakup nowej płyty głównej- porada

Witam.

Przyszedł czas na zakup nowej płyty głównej do mojego zestawu (w opisie). Z racji tego, że obecna niestety padła- coś prawdopodobnie z sekcją zasilania, postanowiłem zakupić nową. Zamierzam przeznaczyć na ten cel kwotę 350 zł. Moje wymagania: W zasadzie biorę pod uwagę producentów tylko ASUS-a i Gigabyte-a. Nie chcę żadnych micro ATX i tym podobnych. Płyta musi mieć 4 sloty pamięci i obsługiwać częstotliwość taktowania mojego RAM-u czyli 667 MHz. Szyna FSB mojego procka to 1333 (płyta musi obsługiwać tę częstotliwość standardowo, bez O.C. jak to jest w niektórych płytach np. w mojej uszkodzonej staruszce :P). Chipset Intela, no i bez zintegrowanej karty graficznej oczywiście. Chciałbym również, aby płyta była zbudowana na kondensatorach polimerowych z racji żywotności. Mam nadzieję, że na nowym nabytku będę mógł podkręcić procesor choć trochę bo na teraźniejszej to było niestety nie możliwe.

Mam jeszcze pytanie, otóż obecna płyta miała fajną opcję Q-Fan control czy coś w tym stylu gdzie mogłem ustawić prędkość obrotową na Silent co dawało mi tylko 500-600 obr/min mojego Arctic Cooling Freezer 7 Pro na procesorze, czy każda obecna płyta ma podobną funkcję? Bardzo to dla mnie ważne.

Mam nadzieję, że dokładnie opisałem moje oczekiwania. Liczę na jakieś konkretne modele dotyczące zakupu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :smiley:

Wszystko co ma LGA775 musi mieć kontrolę obrotów przez PWM.

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=21160&idk=38

Polecam plytę z mojego podpisu. Jakość i możliwości znacznie przewyższają Twoje wymagania.

Jakieś inne propozycje macie?

Coś takiego www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_1 … s_id=17508

GIGABYTE GA-EP45-UD3LR lepszej od tego nie znajdziesz, dostaniesz słabsze, takie same, lub szukać używanych, w nowych nie ma w czym za bardzo przebierać lga775 wychodzi z produkcji.

Warto czasem przynajmniej z grubsza przejrzeć pierwszy post, płyty na x48 jak jeszcze były w sklepach kosztowały 2x więcej.

SE - szajs edition, już same położenie wtyku atx pokazuje że ta płyta musi mieć nie najlepszą sekcję zasilania, dodatkowo takie położenie blokuje cyrkulację powietrza w obudowie.

Dzięki Tobi.

Sam nie znalazłem nic lepszego co by sprostało moim wymaganiom technicznym i cenowym, więc Twoja propozycja pozostaje do zrealizowania że tak powiem :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam.