Zakup odtwaracza dvd do telewizora-prosze o rade

(Pingu1994w) #1

planuje zakupić odtwaracz dvd do starego tymu telewizora, nie wiem jakie muszą być wtyczki. Czy moglibyście podać mi modele/ firmy które robią w miare tanie (170zł max), żeby mozna było podłączyś pod stary telewizor, wejścia mam antenowe, 2 do których podłanczam aparat cyfrowy, i jedno bardzo szerokie. Odtwaracz tez powinien odtwaracz płyty zapisane jako "złap i upuść", głośnik mam wbudowany w telewizor.

Prosze o szybka odpowiedz

(Kpc21) #2

czy ono wygląda tak (wystarczy jedno)??

scart-buchsen.jpg

Jeśli tak, każdy DVD będzie Ci pasować.

(Pingu1994w) #3

teraz spojżałem i to jest tak:

do telewizora dwoma kablami (minijack?) podłączony jest telewizor do magnetowidu, do magnetawidu jest to szerokie co na zdjęciu, do magnetowidu jest antena. A czy kazdy odtwarzacz otworzy pliki zapisanie tak jak przez windowsa?

(Maney691) #4

O jakich plikach mówisz?

Zdjęcia - prawie każde DVD odtworzy, filmy AVI (divx, xvid) nie każde.

(Pan Ziombl) #5

to szerokie to eurozłącze, każde dvd ma takie-i nawet starsze telewizory

(massaro76) #6

Podłączysz kablem typu Euro.Czyli eurozłacze.Takie,co mają dwie szerokie koncówki.

Poszukaj taki odtwarzacz co by ci odtworzył DivX.A na zdjęcia to JPEG.

(Johny) #7

To czy DVD ci łapnie jakiś format zależy od tego jakie formaty i ich wersje obsługuje,samego DivX,a i Xvid,a są conajmniej trzy wersje,jeden odtwarzacz może odtwarzać DivX w wersji 4,ale wersji 6 już nie ruszy,zależy też to od wewnętrznego firmware odtwarzacza

(Pan Ziombl) #8

no ale do 170zł napewno cos sie znajdzie

(Maney691) #9

MANTA najlepsza w tej klasie cenowej, czyta prawie wszystko i jest wytrzymała, mam u córki w pokoju, 2 lata już lata i zero problemów :smiley: Szukaj w dużych supermarketach (np.Real), tylko tam je można dostać.

(Pingu1994w) #10

kupiłem właśnie sprzęt manta dvd-032 lord, ale jakos dziwnie die dziala mi dzwiek, podlaczone mam do telewizora przez euro, tak samo jak wczesniej byl podlaczony magnetowid. W menu patrzyłem ale dalej nie dziala

(Polopolo1991) #11

:arrow: http://fdb.pl/sklep/opis.php?id=53

To jest bardzo dobry odtwarzacz. Dostawa w ciągu 2 dni i w razie problemów serwis pokrywa koszty przesyłki. W dodatku ładny i funkcjonalny. :wink:

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 16:43

Masz podbitą gware?(na manty 24 miechy) Nieś na gwarancji i tyle. Możesz jeszcze domagać się zwrotu pieniędzy.(7 dni)

(Pingu1994w) #12

wszystko jest ok- trzeba było podłączyć inaczej niż w instrukcji(mogli napisac podłączaj inaczej :lol: ) a podlaczenie jest tak: zoltym kablem do telewizora obraz i do odtwaracza obraz. czeronym telewizor dzwiek, w odtwarzaczu glosnik centralny :smiley: Czy to prawda ze manta sie bardzo często psuje? bo mi na sklepie ciągle nawijała, ale że to real więc sie pytam Was bo większość tych pracowników to ludzie małopionformowani :stuck_out_tongue:

(Polopolo1991) #13

Nie prawda. Jak na jedną z tańszych firm sprzęt jest gardzo wytrzymały. Dam tego doświadczyłem bo przez 1.8 roku używania tylko przycisk się zepsuł w telewizorze. Reszta to jak najbardziej na tak. Ja przynajmniej nie mam zastrzeżeń większych. :slight_smile: