Zakup Palmtopa ze słownikiem

Witam Was drodzy forumowicze :slight_smile: Otóż mam nastepujący problem. Moja mama wyjeżdża za granice i chciałaby sobie kupić palmtopa ze słownikiem angielsko-polskim (zna świetnie angielski, ale boi się, że czegoś zapomni) i teraz czy palmtopy mają takie oprogramowaniem jakim jest słownik?? Albo czy można było by go w grać do palmtopa? Translator odpada, bo są kiepskie pod względem tłumaczenia, a mama jeszcze potrzebuje wysłać maila, napisać coś, odtworzyć jakiś dokument. Takie proste rzeczy. Napiszcie mi o co tym sądzicie i ewentualnie jaki palmtop polecacie (taki niedrogi). Za wszystkie posty będę bardzo wdzięczna pozdrawiam. Maria. Btw. Jesli to nie ten dział na ten post to przepraszam, ale niewiedziałam, w którym dziale go umieścić. :smiley:

Jeżeli masz symbina (ale to raczej na smartphonach) to spokojnie możesz wgrać specjalny słownik w najnowszym expercie o tym piszą (są też tam opisane aplikacje pod inne systemy).b

http://polski-slownik.ectaco.name/slown … _2007.html

na palmtopa , polecam zakup jednego z lepszych palmtopów czyli Asus 639 troche drogi (około 1300zł) ale bardzo dobry i szybki (procesor 416Mhz- można odblokować bez szkody dla urządzenia do 520Mhz i dużo pamięci wewnętrznej 1Gb) , ten słownik co znalazłem zaraz go pobiore i zainstaluje i postaram się opisać jak działa.

PS.Sprawdziłem działanie tej okrojonej wersji(demo) i jako słownik i tłumacz zdań działa przyzwoicie , nie mam zastrzeżeń to łumaczeń “pisanych” gorzej jest tłumaczeniem “mówionym” lektor nie rozróżnia polskiej pisowni (ż,ź ć ś ó itd) , wyrazy z zawatością takich liter to tragedia w jego czytowni. Np. zawartość czyta jako zawarto, powściągliwość jako powcgliwo czyli pomija polskie w/w litery.