Zakup pamięci - prośba o wyjaśnienie

Witam wszystkich.

Mam prośbę o wyjaśnienie opisu dotyczącego pamięci DDR2 na płycie głównej ASUS P5PL2. Jak widać w instrukcji podali punkty A, B i C mówiące co dana pamięć obsługuje.

Tylko, że ja za bardzo nie mogę połapać się o co w tym chodzi. Jakoś to sobie przetłumaczyłem na polski. Ale nie wiem czy dobrze rozumiem, że jeśli na przykład kupię 2 Kingstony po 512 MB (w tabelce nie ma zaznaczonego punktu C) to przy ewentualnym rozszerzeniu do 2 GB będę musiał kupić 2x1 GB, a nie 2x512 MB, bo ta pamięć nie będzie działała w dwóch parach po 512 MB ?

Ciężko mi to prościej wytłumaczyć, ale może ktoś mi podpowie co to właściwie znaczy, że w tej tabelce np: Kingston 512 i 1GB nie jest zaznaczony w rzędzie C.

pamieczz2.th.jpg

Chodzi o to że płyta nie obsłuży 4 kostek pamięci dwustronnych.

A - konfiguracja w przypadku gdy włożysz tylko jedną pamięć w 1 wolny slot

B - konfiguracja gdy włożysz 2 te same kości w trybie dual channel w odpowiednio zakolorowane sloty

C- konfiguracja 2x2 kości w trybie dual (razem 4 kości) którymi możesz zapełnić wszystkie sloty

tabelka opisuje kilka popularnych modukłów i konfiguracji które obsłuż płyta bądź nie

Wolę się upewnić.

Czyli rozumiem, że, np: 4x512 Kingstona nie pójdzie, musi być 2x512, albo 2x1 GB?

Po:

  1. Kingstona nie kupuj :smiley:

  2. wg tej tabelki płyta nie obsłuży 4 kostek dwustronnych (za wyjątkiem jednej opcji :clever: - tak wynika z niej) ale 4 kostki jednostronne obsłuży

A jaką, bo znawcą to ja niestety nie jestem ](*,) :beksa: