Zakup pamięci RAM - pomoc w kupnie

Czyli miałeś wyjątek, raczej on takiego nie będzie miał.

Chyba nie rozumiesz że mam dwie kości po 2gb a jest 2 wejścia na ram w płycie…

http://allegro.pl/pamiec-goodram-ddr3-4 … 02596.html jak myślicie da rade załatwić odbiór osobisty? bo mieli aukcje to samo tylko 2 kości po 4gb za jakieś 175pln z odbiorem a tu nie ma…

Jaką masz resztę sprzętu? Wymiana/dokupienie pamięci może nie być zbyt opłacalne jeśli reszta podzespołów jest słaba.

radek 5770, pocek 4x 3ghz, dysk 1T, zasilacz 550W…

Najlepiej skontaktować się z firmą i umówić na odbiór osobisty.

To lepsze niż zabawa z pocztą lub kurierem gdy nas nie ma w domu.

Przy obecnych cenach możesz sobie te 8GB zafundować, chociaż nie uważam, żebyś w większości zastosowań zauważył różnicę.

Pisałem do nich na maila i zero odpowiedzi. No i dlatego lepiej jest mi to kupić na allegro i odbiór osobisty niż miał bym iść do nich na sklep i kupić to samo bez zakupu na allegro za 90 pln…

Te 8gb to na nowego Max Payne 3 i GTA V w przyszłości…

To sprzedaj to, i wstaw sobie 8GB w jednej kości, jakiś problem. Również uważam że w większości i tak różnicy nie zauważysz, tymbardziej w grach, gdzie liczy się na pierwszym miejscu Grafika a potem procesor. Na szarym koncu możesz mówić o ramie.

Hmmm… Czyli mówisz żeby zakupić 8gb ram w jednej kości i zostawić sobie mój jedną kość 2gb, to wtedy wyjdzie 10gb ramu… ciekawe rozwiązanie, ale czy by o przeszło…

a i jeszcze pamiętam że na starym kompie jak miałem tam procesor 800GHz jakąś tam grafikę 128mb i ramu miałem 256 to praktycznie w żadne gierki nie dało się grać… zakupiłem tylko 2gb ram… i wszystko szło… także ram coś robi…

Ja mówię o lepszej jakości grania w gry na podobnych podzespołach, a nie wsadzaniu do trupa, mocnej części. 10Gb ramu płyta nie nie obsłuży.

Mam 6GB i nawet polowy nie wykorzystuję, nie widzę sensu pchania 8GB w tym wypadku.

Zakupiłem te ramy i tak… Na 4gb na gadżecie miernik CUP wykorzystanie ram-u było ponad 20% nic nie robiąc, po uruchomieniu systemu. Podłączyłem te 8gb ram i mam 20%… dziwne?

Nic dziwnego, nawet normalne, system rezerwuje sobie trochę więcej pamięci i tyle :stuck_out_tongue:

Czy Ty masz system x64 (64bit) czy x86 (32bit)?

64x ultimate… a co tam…?

Nic, to dobrze, jakbyś miał system x86 to ponad 4GB leżałoby odłogiem :wink:

No ok :slight_smile: Ja idę testować te 8BG ram-u :slight_smile:

no ijak z tymi pamięciami? kupiłeś 8GB w 1 kości? jeśli tak to dołożyłeś 2GB na drugi slot żeby mieć 10GB ???

Masz prawo oddać/odesłać zakupiony towar o ile nie został on użyty (czytaj: rozpakowany). Także obawiam się, że nie będziesz mógł przetestować kości i ich zwrócić z tego powodu.