Zakup pendriva


(Blazejjba) #1

Witam. Mam w planie kupić sobie dwa pendrivy. Jeden do muzyki do samochodu, a drugi na dane. Co do muzyki upatrzyłem sobie ten:

Mniejszych nie opłaca się kupować więc myślę że 4 GB będzie w sam raz. Co o nim myślicie?

Ten drugi na dane, to jak by nie patrzeć musi być 16GB. Nie lubię obudowy z gumy, i tak nie używam pendriva w ekstremalnych warunkach. Z wyglądu i z prędkości wpadł mi w oko ten:

Tylko nie wiem czym rózni się Sandisk Cruzer od Sandisk Cruzer Contour. Niecałe 100 zł rożnicy...

Może ktoś go ma i powie jak się sprawuje.

Znowu nurtuje mnie następne pytanie. W tej cenie można już śmiało kupić dysk zewnętrzny. I nie mam pojęcia co wybrać. Przy okazji np. ten dysk mógłbym wykorzystać do zabezpieczenia ważnych danych, tylko trochę problem z mobilnością. Po drugie nie wiem czy nie trzeba dostarczać mu zasilania. A więc przecież nie będę upychał kieszeni zasilaczemi i 10cm dyskiem. Naprawdę nie mam pojęcia co wybrać, doradźcie mi.


(Unga Unga) #2

Do danych w tej cenie kupisz, albo złożysz dysk 2,5 cala.

Osobiście mam także polecam. Za obudowę HDD 2,5 cala w sklepie zapłaciłem około 35 zł.http://www.allegro.pl/item819034876_obu ... zarna.html

Do tego dokupić dysk 2,5 cala np. 80 GB http://www.allegro.pl/item829385390_now ... ancja.html

Za około 110 zł. masz 80 GB, a nie 16 GB za 180 zł. Możesz kupić większy.

Osobiście mam dysk 120 GB po wymianie w laptopie i spokojnie mi wystarcza.

Obudowa mała, cienka, zmieścisz spokojnie w kieszeni.

Największa zaleta to "super szybkość" w porównaniu z Penem.

Co do Pena do radia samochodowego to mam takiego jak podałeś tylko że 8 GB. POLECAM.


(skrzek) #3

to ja Ci powiem tak upatrzyłes sobie chyba największe z możliwych...

do radia w zupełności wystarczy Ci mini czytnik kart microSD - mam takiego kingstona razem z kartą ma ok 2 cm długości z czego część to port usb - tu nie potrzebujesz mega prędkości.


(toones) #4

Sandisk Cruzer od Sandisk Cruzer Contour

Więc różnica jest taka, że ten 2 ma swój system - możesz instalować aplikacje U3. Posiadam takowego pendrive w wersji 4GB.

Osobiście jestem zadowolony, jednak powiedzmy, że to jest taki bajer. szyfrowanie, wgrywanie aplikacji które działają bez ingerencji na komputer w którym aktualnie działa, przenośny antywirus (avast) sprawdza się, gdy komp odmawia posłuszeństwa, a wir blokuje "systemowego" antyvira.

Jedynie z czego w tym systemie korzystam w miarę na bieżąco to Firefox gdzie mam różne zakładki i gdziekolwiek jestem mam dostęp do wszystkiego co co jest mi potrzebne i niezbędne np: (jeśli komuś coś majstruję z kompem (dajmy że po formacie to np, nie muszę ściągać niektórych programów - po prostu korzystam z tego w pierwszej kolejności co mam na penie tu mam na myśli m.i. winrara w wersji U3). Bajer niekoniecznie wart dopłacenia kwoty 100zł. Jeśli jednak nie robi Ci to dużej różnicy możesz śmiało zainwestować w Contour.


(skrzek) #5

zgadzam się w pełni, zwłaszcza gdy poznasz stronę http://portableapps.com/ zauważysz że jest to bajer nie warty dopłacania 100zł...


(Blazejjba) #6

Coś mi nie pasuje. Czy to możliwe:

???

A po drugie ten wygląd... Na ceneo wygląda tak jak Contour. W sklepach natomiast jest trochę inny...

I jeszcze coś:

To wszystko pochodzi stąd:

http://www.mediahit.pl/Pamieci-FlashDrive/55629-SANDISK-CRUZER-USB-16GB-RB.html

Chyba jest coś nie tak.

-- Dodane 29.11.2009 (N) 19:39 --

A co do tego dysku, to prosiłbym o konkretną propozycję 120 i 160GB. Obowiązkowy arsenał portów to USB+FireWire(eSata też by nie zaszkodziło). Najlepiej do 150 złotych, ale z całym koniecznym wyposażeniem.

-- Dodane 03.12.2009 (Cz) 14:07 --

To polecicie mi coś???