Zakup płyty z Win XP do składaka

Witam, jestem Arek z Tarnowskich Gór

Niewiem, czy to można zaliczyć do problemu, ale chyba tak.

Wczoraj kupiłem składany komputer z już zainstalowanym Win XP Professional i jak to jest, czy facet, u którego kupiłem go, powinien mi dać płytę oryginalną z systemem, czy muszę samemu dokupić ją?

Mnie się wydaje, że powinien dać, a jak nie dać, to wliczyć w cenę zestawu składanego.

A wysunęło mi się to przy okazji takiej, że chcę zrobić podział dysku na partycje, no ale do tego musi być na nowo postawiony system.

:smiley:

A czy ten WinXp jest wogule oryginalny?

Bo jak niejest to wiadome że Ci nieda płyty oryginalnej :slight_smile:

A system który masz zainstalowany to jaką ma licencje??

Masz rachunek za zestaw komputerowy, i jest tam cała specyfikacja wszystkich komponentów wchodzących w skład zakupionego komputera. Jeżeli nie ma tam wyszczególnionego windowsa, to posiadany przez Ciebie system jest nielegalnie zainstalowany. Jeżeli jest wyszczególoniony to powinieneś się domagać od sprzedawcy płyty instalacyjnej wraz z opakowaniem i numerem seryjnym niezbędnym do zarejestrowania systemu.

Noboo Przeczytaj Regulamin kolego bo już którys raz z kolei dajesz takie propozycje. :!: :!: :!:

Zauważyłem Noboo że 2 raz mówisz żeby ściągać z neta a nie kupywać…oj, strzeż się chłopie :stuck_out_tongue:

Takie porady to sobie zachowaj dla innych.

Kasacja

System powinien mieć licencję, naklejkę hologram. Sprzedawca preinstalując Ci Windowsa bez Twojej zgody złamał prawo.

Po pierwsze nie przeinstalował a zainstalował, a czy za jego zgodą czy nie to nie ma znaczenia. :smiley:

preinstalując - chodziło mi o uprzednie zainstalowanie Windowsa przy zakupie komputera. Instalowanie Windows bez licencji są częstymi praktykami w serwisach, sklepach komputerowych.

Niestety jest to prawda. Dziwi mnie jednak fakt że się nie boją że trafią na kogoś z http://forum.dobreprogramy.pl :roll:

No to chłopie masz problem. Cała ta sprawa jest w 100% nielegalna.

Jeżeli nie chcesz przepłacić niech Ci sprzedawca naprędce sprzeda system jako OEM do Twojego nowego komputera, odda płytkę, instrukcje, nalepkę certyfikatu autentycznośći, i wszystkie inne szykany z tego wynikające.

Jak tego nie zrobisz będziesz musiał natychmiast dokupywać wersje BOX za dwa razy większe pieniądze! !!

Jedyną zaletą tego typu rozwiązania jest to, że jak zmienisz sobie komputer na całkiem inny, będziesz mógł legalnie zainstalować BOX-a na nowym kompie!

Wadą jest podwójna cena i to, że jak zmienisz za np. 2 lata kompa, to XP będzie może lub na pewno przestarzałym systemem!