Zakup podzespołów, co i jak

(Alegro18allegro) #1

Witam mój dotychczasowy komputer jest dość słaby myśle nad czymś bardziej wydajnym, mam pare pytań:

Np czym się różni procesor zwykły od dwurdzeniowego i czemu AMD są drosze a Intela tansze np procki 3GHz.

BArdzo bym prosił o dobranie sprzątu do góra 500zł

• płyta głowna

• procesor

• chłodzenie

• karta graficzna i nie wiem czy pci expres czy zintegrowaną

MAm pamieć sdram 512 ale pewnie w nowej płycie już nie będzie pasowała wieć jeszcze jaką kość ram zasilacz mam 350W.

Czy do 500zł zmieszcze się dyski mam dwa 80GB ATA.

(Dawidson 12) #2
  1. Nie piszesz do czego dokładnie chcesz tego kompa.

2. Wybacz, ale jeśli ma być on do gier to za 500 zł nic nie kupisz.

3. Jeżeli chodzi o karte graficzną to lepiej Pci-Ex.

Różni sie tym, że 2 rdzenie więcej mogą... Cóż tu wiecej do tłumaczenia... Miałem kiedyś Celerona i szczerze jak skanowałem system to nic nie mogłem... Teraz na 2 rdzeniach mogę skanować system antywirem i jednocześnie grać albo oglądać film. Jednym słowem dwa rdzenie są wielozadaniowe.

Musiałeś coś pomylić, bo jeśli chodzi o dwa rdzenie to Intel jest droższy od AMD.

Jeżeli napiszesz w jakim celu masz zamiar wykorzystać nowego kompa to chętnie pomogę doborze części.

(piotrekplay) #3
AMD Athlon 64 3000 s.AM2

Gigabyte MA69G-S3H

1GB GoodRam 667MHz

Samsung SP161HJ

wychodzi ~550zł wiem że za dużo ale nie da rady taniej, dyski sprzedaj (te ~120zł dostaniesz) i weź jeden na SATA II, będzie ciszej i wydajniej

marka, model?

(Technik Elektro) #4

gigabyte ze zintegrowanym 6100 lub 690g (z ati)

amd x2 4200+

1x1GB Patrioty ddr800

460zł

sprzedasz 2 dyski i weźmiesz 1 - 250gb na sata2.

(fiero) #5

Ja bym proponował GA-MA69G-S3H (ok.240zł) do tego jakiś tańszy jedno rdzeniowy procek (LE-1600 za ok.150zł) pamięć 1 giga 667 (70zł)

Na razie jechał na zintegrowanej grafice, później dokupił coś ciekawego na PCIE a za jakiś czas jak ceny pójdą w dół wsadził bym tam Phenom-a.

Pytanie tylko jak u ciebie z zasilaczem bo coś mi się wydaje że to powinno być w pierwszej kolejności wymienione.

(D Kielbania) #6

Jeżeli komp ma być wykorzystany do gier to nie polecam zintegrowanych kart.

za tą cenę nic dobrego nie kupisz.