Zakup podzespołów, co i jak

Witam mój dotychczasowy komputer jest dość słaby myśle nad czymś bardziej wydajnym, mam pare pytań:

Np czym się różni procesor zwykły od dwurdzeniowego i czemu AMD są drosze a Intela tansze np procki 3GHz.

BArdzo bym prosił o dobranie sprzątu do góra 500zł

  • płyta głowna

  • procesor

  • chłodzenie

  • karta graficzna i nie wiem czy pci expres czy zintegrowaną

MAm pamieć sdram 512 ale pewnie w nowej płycie już nie będzie pasowała wieć jeszcze jaką kość ram zasilacz mam 350W.

Czy do 500zł zmieszcze się dyski mam dwa 80GB ATA.

  1. Nie piszesz do czego dokładnie chcesz tego kompa.

  2. Wybacz, ale jeśli ma być on do gier to za 500 zł nic nie kupisz.

  3. Jeżeli chodzi o karte graficzną to lepiej Pci-Ex.

Różni sie tym, że 2 rdzenie więcej mogą… Cóż tu wiecej do tłumaczenia… Miałem kiedyś Celerona i szczerze jak skanowałem system to nic nie mogłem… Teraz na 2 rdzeniach mogę skanować system antywirem i jednocześnie grać albo oglądać film. Jednym słowem dwa rdzenie są wielozadaniowe.

Musiałeś coś pomylić, bo jeśli chodzi o dwa rdzenie to Intel jest droższy od AMD.

Jeżeli napiszesz w jakim celu masz zamiar wykorzystać nowego kompa to chętnie pomogę doborze części.

AMD Athlon 64 3000 s.AM2

Gigabyte MA69G-S3H

1GB GoodRam 667MHz

Samsung SP161HJ

wychodzi ~550zł wiem że za dużo ale nie da rady taniej, dyski sprzedaj (te ~120zł dostaniesz) i weź jeden na SATA II, będzie ciszej i wydajniej

marka, model?

gigabyte ze zintegrowanym 6100 lub 690g (z ati)

amd x2 4200+

1x1GB Patrioty ddr800

460zł

sprzedasz 2 dyski i weźmiesz 1 - 250gb na sata2.

Ja bym proponował GA-MA69G-S3H (ok.240zł) do tego jakiś tańszy jedno rdzeniowy procek (LE-1600 za ok.150zł) pamięć 1 giga 667 (70zł)

Na razie jechał na zintegrowanej grafice, później dokupił coś ciekawego na PCIE a za jakiś czas jak ceny pójdą w dół wsadził bym tam Phenom-a.

Pytanie tylko jak u ciebie z zasilaczem bo coś mi się wydaje że to powinno być w pierwszej kolejności wymienione.

Jeżeli komp ma być wykorzystany do gier to nie polecam zintegrowanych kart.

za tą cenę nic dobrego nie kupisz.