Zakup procesora - ktory wybrac?

z tych 2 co napisałeś wybrał bym AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (Socket AM2) a różnią się rdzeniem i przez to napięciem

a co moze sie stac w najgorszym wypadku jak zostane przy tym moim tracer 400 W??

Spalić się wszystko może.

Spalenie wszystkich podzespołów, najgorzej jak ślady będą widoczne np stopiona wtyczka ATX, spalona część płyty, mogą nie wziąć na serwis, uszkodzenie mechaniczne, wtedy Ty płacisz za części.

bylem w sklepie i powiedzial mi gosc ze moj tracer bedzie git :roll: wiec nie wiem bo szkoda mi placic 200 zl na zasilacz :cry:

Goscie w sklepach wciskają bujdy :slight_smile: Nigdy im nie wierz, bo pójdziesz z torbami :slight_smile: Skoro sugerujesz sie sprzedawcą ze sklepu, twoja sprawa, spali ci sie komp - za to nie odpowiadamy.

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 14:26

Nie 200 zł tylko 150 zł

Mówią Ci przecież, żebyś wymienił tego szrota, bo komp Ci się może sfajczyć, a Ty dalej masz jakieś wątpliwości?!

Jeśli ufasz “znawcą” ze sklepów, to zostaw tego Tracerka i spal sobie kompa. :?

no ja wiem, ale po co ma mi jakis kit wciskac przeciez by na tym zarobil bo bym u niego kupil ten zasilacz :roll:

i mam pytanie odnosnie ramu, bo kolega mi powiedzial ze jak ja mam ram na 667 a kupie sobie ram 800 to ta 800 sie zmiejszy do 667, czyli zadna nowosci :stuck_out_tongue: ale powiedzial mi jeszcze ze am2 ma to do siebie ze jak mi zmiejszy ta 800 na 667 to ja juz nie bede mogl wrocic do 800 chyba ze podkrece te pamieci. mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi!? czy kolega ma racje?

To jest odpowiedź. Nie wiem czemu tak powiedział, ale na pewno dobrze Ci nie doradził.

Tak, bo ram 667MHz będzie Ci hamował te 800MHz.

no ja wiem ale to o to chodzilo ze ja juz nigdy nie bede mogl wrocic do 800 bo to juz beda 667 :roll:

:lol:

Będziesz mógł wrócić, jeżeli w slotach zostaną tylko te 800MHz.

on napisal ze nie zostana 800 tylko beda pracowac jako 7… iles tam bo tak ma am2 :roll:

:mrgreen:

:?

Nie wiem czy “tak ma AM2”, ale będą pracować na 800MHz. Jeśli same się nie przestawią, to musisz zrobić to samemu w biosie.

dzielniki am2

http://forum.idg.pl/index.php?s=4aa7513 … opic=64586

powiedzcie mi jeszcze jedno bo z tym ramem dalej nie jarze :oops:

czy jak polacze 2x512 667 z 2x512 800 to czy po pozbyciu sie po paru miesiacach tych 667 i zostaniu przy samych 800 to te 800 beda dalej mialy taktowanie 800 czy mniej ??

bo nie wiem jakie mam kupic a szkoda wydawac kase skoro te 800 nie beda pozniej 800kami

prosze o wyrozumilosc, ale kumpel mi nagadal i wprowadzil zament i teraz nie wiem :oops:

przem_04

Po wyjęciu wolniejszych kości, 800-ki same przyspieszą do swojej częstotliwości taktowania, czyli 800MHz. :wink:

DDR2 pod socketem am2 nigdy nie pracują na pełne 800mhz. Każda płyta główna obniża je do 736mhz! !!

oj to nie prawda wystarczy aby płyta główna obsługiwała ddr800 i automatycznie wykryje ddr 800, są to nf550, nf570, nf590 itd. nforce4 obsługuje domyślnie max 667 ddr2.

Wszystko zależy od dzielnika (patrz link wyżej, który podał Tobi).

Wiem o tym. Ale znam wiele osób u których tak jest. I sam też tak mam. A przem_04 to mój kumpel i znam go osobiście, wiem co ma w kompie bo sam w nim szperałem i u niego ustawi tak samo.

Złączono Posta : 02.09.2007 (Nie) 13:53

To dlaczego u mnie ddr2 800 ustawia na 736 a nie na 667???