Zakup PS3 (kilka pytań)

(Toniak47) #1

Planuję zakup konsoli PlayStation 3 w maju i mam kilka pytań do Was.

Mój internet to Neostrada 1MB/s a modem to Sagem F@st 800.

Zajrzałem na stronę oficjalną PS3 i znalazłem coś takiego:

1. Co będzie mi potrzebne do podłączenia się pod Playstation Network? Jeśli router to jaki polecacie?

2. Czy przy zakupie PS3 otrzymujemy kabel HDMI czy trzeba go dokupić? Jeśli tak to ile kosztuje.

3. Jaki telewizor LCD 32' polecacie tak do ok. 2k?

4. Jak wygląda sprawa z padami. Trzeba ładować baterie co jakiś czas i czy taki zestaw do ładowania trzeba również dokupić?

5. Co jest jeszcze niezbędne / potrzebne?

Pozdrawiam!

(Kielkos) #2
  1. Co będzie mi potrzebne do podłączenia się pod Playstation Network? Jeśli router to jaki polecacie?

2. Czy przy zakupie PS3 otrzymujemy kabel HDMI czy trzeba go dokupić? Jeśli tak to ile kosztuje.

3. Jaki telewizor LCD 32' polecacie tak do ok. 2k?

4. Jak wygląda sprawa z padami. Trzeba ładować baterie co jakiś czas i czy taki zestaw do ładowania trzeba również dokupić?

5. Co jest jeszcze niezbędne / potrzebne?

1. Do podłączenia do Playstation Network potrzebny jest router bezprzewodowy , który jest niestety droższy . Routerów takich są na rynku tysiące więc żadnego nie polecam .

2. Przy zakupie PS3 nie otrzymujemy kabla HDMI . Trzeba go dokupić . Cena kabla wacha się w cenie 30 - 50 zł w zależności od długości .

3. Do PS3 polcam ci telewizor full HD "Samsung LE32A551" . Jest to bardzo dobrej jakości telewizor . Jego cena to ok. 1800 / 2000 zł .

4. Pady . Pady są znakomite . Oczywiście trzeba je ładować co jakiś czas ale kabel do ładowania jest dołączony do Zestawu . Podłącza sięgo do PS3 pod USB i zostawia na jakąś godzinę.

5. No oczywiście niezbędne jest kilka dobrych gierek i jakiś dobry zetaw Kina domowego . A samo PS3 daje ogromną radość .

Jest to moj 1 post lecz założyłem konto aby pomóc ci ponieważ posiadam PS3 .

(niezDarek) #3
  1. nie tylko bezprzewodowy, może być także przewodowy, dowolny z modemem ADSL w przypadku Neostrady

2. za 30-50zł to można marnej jakości kupić kabel HDMI, aby kupić porządny trzeba dać przynajmniej 60zł, w przeciwnym razie nie zobaczymy w pełni możliwości obrazu HD

3. każdy dowolny telewizor przynajmniej HD Ready ze złączem HDMI

4. godzinka chyba nie starczy....

(Kielkos) #4

1 . Przy przewodowym routerze nie wyciagniesz tych samych szybkosci , i chociaz to prawie to samo to stopuje i hamuje szybkosc łącza .

2 . to nie kabel może być marnej jakości tylko złączka którą wsadza się we wtyk . a różnica 10 zł . to prawie nic . ja podaje tylko informacje . jak bym chciał podał bym kabel za 200zł .

3 . jak już chce do 2k to znajdz mu taki z fullHD aby mógł się cieszyć tą jakością . Po to jest ten Kabel .

4 . Jak dlamnie to wystarcza . Podczas grania ładuje się szybciej bo pobiera więcej prądu . A w ustawieniach PS jest to napisane .

(niezDarek) #5

nie no ok tyle że raczej jest na odwrót większą prędkość pracy dysponuje połączenie kablowe, ale to i tak nie ma żadnego wpływu na prędkość pracy w przypadku podłączenia ps3 ponieważ ogranicza nas prędkość łącza internetowego przy przykładowo łączu 2MB różnicy nie ma

(Toniak47) #6

Zakup planuje w Media Markt we Wrocławiu. Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje tam teraz PS3?

Czy dostanę tam również:

Router Linksys WAG200G

Headset

Kabel HDMI

Klawiaturę

Pad

Gry: Metal Gear Solid 4 i Battlefield: Bad Company

Ile trzeba przygotować na to kasy? (nie wliczając już 2k na TV)