Zakup PS3. Kwestia kompatybilności mojego monitora z ps3

Witam,

Planuję wkrótce zakupić ps3, nie wiem jednak, czy nie będzie konieczna zmiana monitora na inny.

Mój model to belinea 1730s1. Posiada on wejście D-SUB, pod które, jak wiem, ps3 nie podłączę. Ma też DVI, co z nim? Wiem, że istnieją przejściówki DVI-HDMI, ale czy dają one pewność, ze monitor będzie wyświetlał obraz?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Wtedy będziesz miał obraz ale brak dźwięku.

Masz chinche/wejscie kompozyt?

Złącze DVI występuje w 3 wersjach: analogowe, cyfrowe i analogowo-cyfrowe (http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface).

Sygnał cyfrowy złącza DVI jest kompatybilny z sygnałem HDMI (który jest tylko cyfrowy).

Są przejściówki HDMI <-> DVI-D i one działają ale musisz się upewnić że sprzęt do którego chcesz to podłączyć (twój monitor) ma złącze DVI cyfrowe lub cyfrowo-analogowe i że faktycznie obsługuje sygnał cyfrowy (mogą się zdarzyć przypadki gdzie sprzęt będzie miał złącze analogowo-cyfrowe ale będzie obsługiwało tylko sygnał analogowy).

Według instrukcji z sieci (http://img.ktr.pl/m/monbel1730s1/monbel1730s1.pdf) twój monitor ma złącze DVI-D (cyfrowe) więc spokojnie powinieneś uzyskać na nim obraz przez poprawnie wykonaną przejściówkę HDMI-DVI.

Dźwięku na 99% tak nie uzyskasz bo DVI we wszystkich wersjach przewiduje tylko i wyłącznie obraz więc dźwięk będziesz musiał wyprowadzić z konsoli w inny sposób.

PS3 szyfruje sygnał za pomocą HDCP. Jeśli twój monitor nie jest zgodny z tym standardem (w instrukcji nie ma o tym ani słowa) nie uświadczysz żadnego obrazu.

jeśli zaopatrzysz się od razu w przewód zwykły chinch do ps3, to możesz bez problemu podłączyć przez przejściówkę.

(z tego co pamiętam, to jest w każdej konsoli w zestawie)

    1. Podłączasz przez przejściówkę HDMI->DVI do monitora - tu masz obraz.

I tak oto w ten sposób masz przez przejściówkę obraz a przez chinch ( z normalnego przewodu do starszych TV) masz dźwięk :slight_smile:

Bierz szybko konsolę, bo są jeszcze fajne gry do ściągnięcia w cenie abonamentu PS3+ (59zł / 3 miesiące), ja w ten sposób w ciągu 2 miesięcy mam już 28 gier oraz 9 gier na PS Vita.