Zakup Ram i napedu DVD

(Omegasat) #1

Witam na poczatek wszystkich,jesli zrobie cos nie tak to prosze nie wrzeszczec :wink:

Chce dokupic do swojego kompa dodatkowy RAM 256 MB oraz naped DVD tylko do odczytu,przegladam oferty na Allegro ale jakos to do mnie nie przemawia i chcialbym prosic o porade jaki i za ile.Widze tam napedy nawet za 50-80 zl a RAM tak do 100 i raczej wiecej nie bede mogl wydac.Chyba ze ktos z forum moze mi cos zaoferowac,chetnie kupie :slight_smile:

Bede tez potrzebowal jakichs instrukcji zeby to zainstalowac i uruchomic ale to pozniej.

To co obecnie mam w kompie :

p艂.g艂--Asrock K7S8X

256 MB RAM PC 400

Athlon 2000+

naped Liteon 52/32/52

HDD 80 GB

Pozdrawiam serdecznie i prosze o jakakolwiek pomoc.

(:: MARIO ::) #2

za 100z艂 spokojnie dostaniesz 256 NOWYCH kostek ramu :slight_smile:

przyk艂ad TwinMOS 256 MB PC 3200 BOX

przyk艂ad Kingston 256 MB PC 3200 Cl 3 BOX

pozdro

(JNJN) #3

Nie kupuj ramu i nap臋d贸w z Allegro,kup to ewentualnie w komisie w mie艣cie, a najlepiej nowe.

Pami臋膰 kup o tych parametrach co masz ju偶 zainstalowan膮.

Poczytaj manual do p艂yty czy p艂yta obs艂u偶y drug膮 tak膮 pami臋膰 jak masz.

Najlepiej sprzeda膰 t膮 co masz, a kupi膰 modu艂 512 MB ze wzgl臋du 偶e p艂yta niskiej jako艣ci i r贸偶nie mo偶e by膰 jak w艂o偶ysz drugi modu艂 pami臋ci.

(Johny) #4

Wog贸le na Allegro trzeba uwa偶ac,szlifowane procesory,pami臋ci,trzeba wszystko DOK艁ADNIE sprawdzic,ju偶 szlify numer贸w powinny wzbudzic podejrzenia

(Omegasat) #5

Rozumiem,czyli Allegro odpada.Dzwonilem do srewisu ktory skladal ten komp i powiedzieli ze doloza 256 bez wymiany na 512 wiec chyba plyta to pociagnie :slight_smile: skoro sami tak twierdza.Ta pamiec ktora tam wlozyli jest firmy Eliksir.Kupilbym 512 i wymienil ale komp jest jeszcze na gwarancji i 256 jest oklejona plombami :frowning: a ja mam ograniczone fundusze :frowning:

(Farall) #6

Skoro masz kompa na gwarancji i jest zaplombowany jako ca艂o艣膰 to problem z dok艂adaniem sprowadza si臋 u ciebie tylko do wysoko艣ci funduszy. Zanosisz kompa do serwisu i niech oni kombinuj膮 ze wszystkim tak 偶eby dzia艂a艂o. Je艣li masz gwarancj臋 na poszczeg贸lne komponenty tylko, to nie ma problemu z tym co napisa艂e艣:

plomb raczej nie poprzerywasz wyci膮gaj膮c pami臋膰, wiec 艣mia艂o mo偶na pr贸bowa膰 sprzeda膰 t膮 ko艣c co masz i kupi膰 512 w ca艂o艣ci. Jest to rzeczywi艣ci niez艂e rozwi膮zanie - odpada k艂opot czy dwie ko艣ci bed膮 dobrze wsp贸艂pracowa膰 czy nie

(m89) #7

256 ramu elixira (400mhz i cl-3) masz ju偶 za 90 z艂 jak chcesz czego艣 naprawd臋 tanio to tu

(Omegasat) #8

Czyli juz wszystko jasne,zatem poczekam do wyplaty i cos zadzialam ,dziekuje Panowie przeogromnie,przemysle sprawe :slight_smile:

Pozdrawiam Arek