Zakup Ram i napedu DVD

Witam na poczatek wszystkich,jesli zrobie cos nie tak to prosze nie wrzeszczec :wink:

Chce dokupic do swojego kompa dodatkowy RAM 256 MB oraz naped DVD tylko do odczytu,przegladam oferty na Allegro ale jakos to do mnie nie przemawia i chcialbym prosic o porade jaki i za ile.Widze tam napedy nawet za 50-80 zl a RAM tak do 100 i raczej wiecej nie bede mogl wydac.Chyba ze ktos z forum moze mi cos zaoferowac,chetnie kupie :slight_smile:

Bede tez potrzebowal jakichs instrukcji zeby to zainstalowac i uruchomic ale to pozniej.

To co obecnie mam w kompie :

p艂.g艂鈥揂srock K7S8X

256 MB RAM PC 400

Athlon 2000+

naped Liteon 52/32/52

HDD 80 GB

Pozdrawiam serdecznie i prosze o jakakolwiek pomoc.

za 100z艂 spokojnie dostaniesz 256 NOWYCH kostek ramu :slight_smile:

przyk艂ad TwinMOS 256 MB PC 3200 BOX

przyk艂ad Kingston 256 MB PC 3200 Cl 3 BOX

pozdro

Nie kupuj ramu i nap臋d贸w z Allegro,kup to ewentualnie w komisie w mie艣cie, a najlepiej nowe.

Pami臋膰 kup o tych parametrach co masz ju偶 zainstalowan膮.

Poczytaj manual do p艂yty czy p艂yta obs艂u偶y drug膮 tak膮 pami臋膰 jak masz.

Najlepiej sprzeda膰 t膮 co masz, a kupi膰 modu艂 512 MB ze wzgl臋du 偶e p艂yta niskiej jako艣ci i r贸偶nie mo偶e by膰 jak w艂o偶ysz drugi modu艂 pami臋ci.

Wog贸le na Allegro trzeba uwa偶ac,szlifowane procesory,pami臋ci,trzeba wszystko DOK艁ADNIE sprawdzic,ju偶 szlify numer贸w powinny wzbudzic podejrzenia

Rozumiem,czyli Allegro odpada.Dzwonilem do srewisu ktory skladal ten komp i powiedzieli ze doloza 256 bez wymiany na 512 wiec chyba plyta to pociagnie :slight_smile: skoro sami tak twierdza.Ta pamiec ktora tam wlozyli jest firmy Eliksir.Kupilbym 512 i wymienil ale komp jest jeszcze na gwarancji i 256 jest oklejona plombami :frowning: a ja mam ograniczone fundusze :frowning:

Skoro masz kompa na gwarancji i jest zaplombowany jako ca艂o艣膰 to problem z dok艂adaniem sprowadza si臋 u ciebie tylko do wysoko艣ci funduszy. Zanosisz kompa do serwisu i niech oni kombinuj膮 ze wszystkim tak 偶eby dzia艂a艂o. Je艣li masz gwarancj臋 na poszczeg贸lne komponenty tylko, to nie ma problemu z tym co napisa艂e艣:

plomb raczej nie poprzerywasz wyci膮gaj膮c pami臋膰, wiec 艣mia艂o mo偶na pr贸bowa膰 sprzeda膰 t膮 ko艣c co masz i kupi膰 512 w ca艂o艣ci. Jest to rzeczywi艣ci niez艂e rozwi膮zanie - odpada k艂opot czy dwie ko艣ci bed膮 dobrze wsp贸艂pracowa膰 czy nie

256 ramu elixira (400mhz i cl-3) masz ju偶 za 90 z艂 jak chcesz czego艣 naprawd臋 tanio to tu

Czyli juz wszystko jasne,zatem poczekam do wyplaty i cos zadzialam ,dziekuje Panowie przeogromnie,przemysle sprawe :slight_smile:

Pozdrawiam Arek