Zakup ramu , wasze opinie

Witam ,

na dniach zamierzam wymienic pamiec RAM.

Ma to byc 4GB tzn. 4x1GB.

Bede kupywal z tego sklepu :

http://vv-computer.de/shop/article/3523 … CL4-4-4-12

Zastanawiam sie nad tymi pamieciami do ktorych podalem link.

Co o nich sadzicie ?

Pozdrawiam.

Bardzo dobre pamięciochy! !!

Polecam.

Klin , złe nie są, mogą być :slight_smile: A masz system 64 bit?

Nie mam , ale bede mial.

A nie lepiej kupić 2x2GB a nie 4x1GB? 8)

Właśnie, dlaczego 4x1GB? Ale te pamięci co podałeś są git.

Tez mam zamiar je kupić, podobno dobrze się kręcą. Plunio a czemu pytałeś o system x64? z racji 4gb?

“Plunio a czemu pytałeś o system x64? z racji 4gb?” - to chyba jasne, że dlatego, by w razie czego uprzedzić (jeżeli kupujący jest tego nieświadomy), że w systemach 32bitowych będzie się dało wykorzystać coś ponad 3GB tego RAM’u.

vercyn , bo w systemach 32 bitowych, system nie da rady zagospodarować 4GB ze względu na ograniczenia. Natomiast 64x już taką możliowść jak najbardziej daje. Więc jeśli nie masz systemu 86x (czyli 32 bity), tylko 64x to dobrze robisz. Natomiast jeśli masz system 86x, a nie nie masz zamiaru kupić 64x to można połowę przyoszczędzić i kupić 2x1GB.

Jak juz napisalem , system kupie nowy , co do kosci to kupie 4x1Gb bo innych niema ( w tym sklepie) a pozatym wydaje mi sie , ze 4 GB w zupelnosci wystarcza :slight_smile:

Przestańcie ludziom wmawiać że vista 32-bit nie obsłuży 4GB! U mnie bez problemu vista wykrywa i wykorzystuje te 4GB…

We właściwościach systemu widzi 4GB ale to nie oznacza że je wykorzystuje. Wejdź sobie w menedżer zadań i zakładka wydajność i tam pisze że masz 3325MB pamięci fizycznej czyli RAM.

swizz , to Ty przestań bzdury opowiadać, wykrywanie i wyświetlanie we właściwościach to nie wykorzystywanie…

Żaden system 32 bitowy nie jest w stanie zaadresować więcej niż 3.5GB ramu

“co do kosci to kupie 4x1Gb bo innych nie” no ale dlaczego nie 2x2GB?

Adalbert , bo będzie trochę szybciej…

No to jestem niewyedukowany… Mogę prosić linka z wytłumaczeniem, jakimś testem?