Zakup routera MikroTik hAP ac2

W unifi kabel niebędny? Kiedy mesh wyłączyli?

Nie wyłączyli. Tylko jak chcesz zasilić AP?

Ubi da radę dokładnie tak samo, jak mikrotik - te same problemy. Skoro skreśliłeś mesha na rzecz mikrotika, to mikrotika bezprzeowodowo zasilisz? Chyba, że nie zrozumiałem intencji i ten MT tam będzie tak, czy tak - wtedy wycofuję moją uwagę.

Mikrotik to router. Wolnostojacy. Podłączasz go zasilaczem. Stoi sobie gdziesz na szafce. Unifi to AP, które powinno wisieć na suficie. Aby je zasilić trzeba doprowadzić skretkę. Skoro nie ma możliwości doprowadzenia kabla, to co Ci po meshu? Może ja czegoś nie wiem, albo nie rozumiem. Jeśli masz pomysł kolega pewnie skorzysta. Po to jest forum, aby wymieniać się doswiadczeniami, a nie licytować kto zna się lepiej.

Unifi to cały ekosystem, a nie tylko AP.
Wróćmy do podstaw,
Zobacz na to: “Myślę, że MT da sobie radę. Unifi faktycznie kabel niezbędny,” - to Ty zacząleś pisać, że MT da sobie radę, a Unifi nie. Jak zasilisz MT, skoro nie zasilisz unifi?
Druga sprawa piszę o wifi - i od MT i do Ubi musisz mieć coś, co sygnał nada. To coś trzeba zasilić - nie ważne, czy ma naklejkę mikrotik, czy ubiquiti.

Ehhhh, szkoda słów. Czytasz co piszę? Wiem, ze Unifi to cały ekosystem, ale niestety tylko AP robią dobre. APki trzeba zasilić po LAN. Napisz co proponujesz, bo do tej pory nie podałeś konkretów.

Pewnie jesteś fanem Ubi i antyfanem MT, ale niestety Ubi daleko do MT, jak pisałem, tylko AP robią dobre.