Zakup routera/ów do podziału radiówki


(Loki777loki777) #1

Witam

Zamówiłem właśnie netbooka HP mini i chciałbym podzielić internet radiowy. Mój dostawca wysyła niezabezpieczony sygnał wi-fi, filtruje tylko adresy mac kart sieciowych swoich klientów (mogę podać mu nowy adres mac, nie jest to żadnym problemem). W chwili obecnej odbieram internet za pomocą karty bezprzewodowej PCI w komputerze. Przeglądałem oferty sklepów internetowych jednak nie mam pojęcia jaki router kupić, jakie musi mieć wbudowane funkcje, czy wystarczy jakikolwiek model z dwoma odkręcanymi antenami ? (Router byłby jednocześnie klientem i AP) Czy muszę kupić 2 routery ? (klient i ap). Dodam, że zarówno netbook jak i komputer stacjonarny będą odbierały sygnał po wi-fi (podłączę po prostu zwykłą antenkę do karty w komputerze).

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.


(tridex) #2

Potrzebujesz 2 routery w tym jeden funkcją klienta AP.

Np: http://allegro.pl/tp-link-tl-wr543g-rou ... 90129.html (do odbioru Internetu od dostawcy) + http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-rou ... 38267.html (do rozdzielenia Internetu po domu)


(Loki777loki777) #3

Wielkie dzięki :slight_smile: Właśnie zauważyłem że jest tutaj i dział "sieci komputerowe" więc temat do przeniesienia :wink: