Zakup Switcha

Mam pod opieką mała sieć osiedlową. Ostatnio troszke ją modernizuje i musze kupiić kilka switchów. Do tej pory miałem różne tanie badziewia a teraz kupując nie moge juz sobie na takie cos pozwolić. W gre wchodzą tylko 5 portowe urządzenia. Cena generalnie nie gra wiekszej roli. Ważna dla mnie jest takze obdowa gdyż urzadzenia sa montowane w różnych miejscach :slight_smile: Takze na zewnatrz w puszkach hermetycznych. Co proponujecie D-link? Planet? Jeżeli ktos ma jakies doswiadczenia w tej branzy prosze o pomoc.

Polecam zakup d-linka.

Opinie iż lubi się rozłączać to całkowite brednie a firma ma w swoim dorobku już kilkuletnie doświadczenie i zna się na rzeczy.

Ale jest jeszcze jeden sprzęt lepszy od d-linka któremu ufam bezgranicznie: pentagram Tylko cena odpowiednio większa.

Jeśli masz pieniążki śmiało inwestuj w pentagramy :wink:

Tak sie składa ze znam d-linka i wiem ze maja problemi z niskimi temperaturami ale moze nowe modele juz nie… Jeśli chodzi o pentagramy to faktycznie ciekawa oferta ale czy to sobie poradzi z warunkami atmosferycznymi?

Przypuszczam że tak, ale to tylko przypuszczenia:

Tak więc porozmawiaj ze sprzedawcą a on Ci wszystko dokładnie powie :slight_smile:

A ja proponuje sprzęt z wyższej półki swiche firmy CISCO niezawodny sprzęt do tego każdy mozna zaadresowa adresem IP tworzyć Vlan ( wirtualne sieci) wyłączać porty ( gość nie płaci wyłączymy zdalnie port )

dodatkowo ma chłodzenie co ogranicza zawiesznie się sprzętu itp . :wink:

Sprzedawca mówi zazywaczaj to co chcę słyszeć, pozatym sprzedawca przewaznie nie ma doczynienia w praktyce ze swoim sprzętem.

Ciekawe wydaje mi sie chłodzenie ale reszta jest dla mnie zbedna gdyz uzywam mikrotików i tam mam wszystko to co w CISCO

U mnie z sieci, ktora rowniez z kumplami tworzylem mamy 6 switchow, 5 od d-link i 1 planeta, i zero problemow :slight_smile:

Coraz bardziej ukierunkowuje sie na zakup d-linków

Ja bym jeszcze polecił switche firmy 3Com ( stosowane w profesjonalnych sieciach obok Ciscowych)

http://www.3com.com/prod/pl_PL_EMEA/pro … cat=213993

Całkiem niezły sprzęt robią i za rozsądne pieniądze. Musze to przemyśleć.